Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Знос основних фондів підприємства. Амортизаційні відрахування

 

Знос основних фондів підприємства. Амортизаційні відрахування, їх функціональна роль і способи начислення

У процесі експлуатації всі основні фонди старіють і зношуються. Розрізняють два види зносу: фізичний і моральний.

Фізичний знос настає під впливом навколишнього середовища та експлуатаційних навантажень. У цьому разі деформуються деталі, піддається корозії метал, зношуються тертьові поверхні. Фізичний знос зменшує вартість основних фондів і робить їх непридатними до експлуатації.

Фізичний знос будь–якого засобу праці умовно поділяється на дві частини, одну з яких періодично усувають шляхом проведення ремонтів, а другу в такий спосіб усунути неможливо. Поступово ця частина зносу накопичується і зумовлює такий технічний стан того чи іншого засобу праці, коли подальше його використання у виробництві стає неможливим, тобто настає момент повного фізичного зносу, що потребує заміни такого засобу праці на новий екземпляр аналогічного призначення. З огляду на це розрізняють фізичний знос усувний (тимчасовий) і неусувний.

Моральний знос — це знецінення діючих засобів праці до настання повного фізичного зносу під впливом науково-технічного прогресу. Такий знос характеризується втратою засобами праці споживної вартості внаслідок удосконалення застосовуваних та створення нових засобів виробництва, упровадження принципово нової технології, старіння продукції, що виробляється.

Амортизація — це процес перенесення вартості основних фондів на вартість новоствореної продукції з метою повного відтворення основних фондів.

Для відшкодування вартості зношеної частини основних фондів підприємства відраховуються певні суми грошей відповідно до розміру їх зносу, які включають до собівартості новоствореної продукції. Амортизаційні кошти надходять підприємству в складі виторгу від реалізації готової продукції та накопичуються для подальшого використання в амортизаційному фонді як джерела відтворення вартості основних фондів.

Важливими в системі амортизації є методи її нарахування, які дають змогу активно впливати на обсяг амортизаційних відрахувань.

Існують наступні основні методи амортизації:

1. Прямолінійний (рівномірний) метод — полягає в тому, що кожного року на собівартість виготовленої продукції перено-ситься однакова частина вартості основних фондів.

2. Методи прискореної амортизації. Ці методи дають змогу протягом першої половини корисного строку використання основних фондів відшкодувати до 60-70 % їх вартості завдяки застосуванню в цей період підвищених норм амортизації. Прискорена амортизація означає щорічне зниження суми амортизаційних відрахувань

 

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+