Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Похід Олександра Македанського в Індію


Похід Олександра Македанського в Індію

Важливою подією в житті Північної Індії стало вторгнення в IV ст. до н. е. греко-македонської армії юного царя Олександра. Знищивши Перську імперію Ахеменідів, Олександр Македонський надумався кинути собі до ніг увесь світ, а оскільки за тогочасними географічними уявленнями “кінцем світу” була саме Індія, то він і попрямував туди в 327 р. до н. е.

Першою жертвою завойовників стала столиця Гандхари Пушкалаваті (“Місто лотоса”), яка впала, витримавши 30 днів облоги. Після того, як греко-македонці оволоділи Гандхарою, ряд місцевих царів,, скорилися Олександру Македонському й сплатили йому величезну данину. Проте в 326 р. до н. е. один із найсильніших володарів у Пенджабі Пор вчинив греко-македонцям збройний опір. Одним словом, армія Пора зазнала в цій битві нищівної поразки, сам Пор був поранений і потрапив у полон. Олександр Македонський великодушно зберіг Пору життя, навіть залишив його на царстві, кордони якого було розширено за рахунок кількох сусідніх міст. Цей широкий політичний жест мав, на думку Олександра, послабити збройний опір місцевого населення греко-македонцям. Здобувши ряд блискучих армія Олександра Македонського вже була сита індійською екзотикою, ледве трималися на ногах від утоми, багато воїнів гинуло від укусів страшних індійських кобр. Гнітюче враження справляли на них також тропічні зливи, сезон яких був у розпалі. Останні залишки бойового духу в них вивітрились у зв’язку зі звісткою про те, що в долині Гангу на них чекає півмільйонна армія Нандів. Це вже було занадто, і воїни категорично зажадали, щоб їх негайно повернули в рідні краї. В цій непростій ситуації Олександр Македонський, як пишуть історики, здобув найпочеснішу перемогу у своєму житті — переміг самого себе, відмовився від маячної ідеї завоювати світ і вирішив обійтися його половиною. Греко-македонці сушею і морем повернулися додому.

Невдовзі помер від лихоманки, після чого його імперія розпалася, але завдяки його військовим досягненням були відкриті двері на схід для грецької торгівлі, мови і культури.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+