Основні етапи розвитку технологій обробки інформації
Основні етапи розвитку технологій обробки інформації
Етапи:
1456 р. – винахід друкарського верстата (Іоганн Гуттенберг)
Було створено засіб багаторазового тиражування інформації на паперових носіях, які були ідентичними. Так, було створені передумови для поширення письменності, розвитку освіти, науки, літератури, друкованих засобів масової інформації тощо.
1876 р. – створення телефонного апарата (Олександр Белл, США)
Разом із телеграфом телефон докорінно змінив комунікаційні процеси, дав змогу передавати інформацію на відстані зі швидкістю світла. Завдяки цьому стала можливою комунікація на відстані у режимі реального часу.
1895 р. – створення радіо (А. Попов, Н. Тесла та ін.)
Радіотрансляція дає змогу передавати інформацію за допомогою хвиль, які вільно поширюються в навколишньому середовищі, і по-перше, створює умови для зв’язку з будь-якою точкою планети і за її межами. Радіо зробило можливим передавання інформації необмеженій кількості користувачів, що стало новим етапом у розвитку такого її виду, як масова інформація.
1930 р. – створення телебачення, винахід кінескопа (В. Зворикін, США)
Телебачення не тільки стало принципово новим засобом інформації, а й сприяло формуванню істотно нового типу сприйняття інформації. Телебачення впливає на глядача аудіовізуальними образами – сукупністю рухомих зображень та звукової інформації, що, на думку вчених, призводить до емоційного типу сприйняття інформації.
1945 р. – створення ЕОМ (Дж. Моклі, США)
Електронно-обчислюванні машини відкрили новий етап розвитку інформаційних технологій у зв’язку із поширенням автоматизованої обробки інформації. Саме цей чинник значно підвищив ефективність інформаційної діяльності, пришвидшив темпи збільшення кількості інформації, що виробляється суспільством.