Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Відображення та інформація. Внутрішнє противоріччя інформаційного відображення як причина його розвитку


Відображення та інформація. Внутрішнє противоріччя інформаційного відображення як причина його розвитку

Гілозоїзм – це вчення, яке виникло в Давній Греції, яке стверджувало, що об’єкти живої і неживої природи мають зв’язок, який знаходиться у праматерії, яка в свою чергу містить в собі властивості живого. В процесі розвитку питання про співвідношення живого з неживим вирішується за допомогою виникнення концепції про відображення. А також виникає уявлення, що матері не може існувати без здатності до відображення.

Відображення – це здатність матеріальних явищ, предметів, систем у процесі взаємодії відтворювати у своїх структурах особливості інших явищ, предметів і систем. Відображення – це процес та результат дії однієї системи на іншу (дві с-ми беруть участь у процесі відображення: та, що відображає (умова) і та, що відображається (предмет)). Кожному рівню існування матерії притаманні форми відображення. Форми руху співпадають з формами відображення. Тобто існують три основні форми відображення:

  • добіологічна (неорганічний рівень матерії, яка має матеріальний ха-р, н-д: кварц за сприятливих умов має форму шестигранника, якщо змінюються умови – змінюється і відображення (розмір, форма);
  • біологічна (органічний рівень матерії, що має інформаційний характер, біологічне відображення має місце в живій природі і пов’язано з такими явищами, як подразливість, чутливістьі психіка, н-д: соняшник повертається на сонце; море змінює середовище під час шторму, при цьому медуза, відчуваючи зміни виробляє інформацію і тікає в море на глибину; високоорганізовані тварини( собаки, ведмеді, леви) з свого природнього середовища поміщаються в середовище людей (приручаються), пристосовуються до нових умов і відображають їх.
  • соціальна (притаманна людині, пов’язана з наявністю в людини свідомості, яка носить ідеальний характер, н-д: людина пізнає навколишнє середовище і отримує знання (археолог побувавши в певній історичній місцевості, дослідивши її, отримує певні знання, робить відкриття і т.д.)


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+