Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Способи формування органів місцевого самоврядування


Способи формування органів місцевого самоврядування

Вибори місцевого самоврядування та депутатів Верховної Ради України проводяться одночасно.

Вибори сільських, селищних, міських голів, голів районних рад, голів обласних рад, спікера АРК Крим проводити прямим голосуванням у два тури.

Кандидатури вносяться тільки самовисуванням із зазначенням партійності чи безпартійності.

Приналежність кандидата до тієї, чи іншої партії може бути розцінена виборцями як перевага чи недолік.

Одночасно з обранням сільському, селищному, міському голові, голові райради, голові облради надаються повноваження глави сільській (селищній), міській, районній, обласній державній адміністрації (крім АРК Крим) з відповідними правами та обов’язками, зокрема, прийом на роботу за наймом співробітників місцевої держадміністрації (заступників голови місцевої держадміністрації, керівників підрозділів, бухгалтерів, економістів, інженерів, техніків, обслуговуючий персонал, інших фахівців). Прийом і звільнення співробітників місцевої держадміністрації голова місцевої держадміністрації не зобов’язаний погоджувати ні з ким (крім закону) і несе відповідальність за відповідність підлеглих службових обов’язків і моральному вигляду.

Проживання сільського, селищного, міського голови, голови райради, облради (голови місцевої держадміністрації) та кандидатів на ці посади в межах населеного пункту, території, де він обирається і функціонує, не обов’язково, але графік робочого часу дотримувати він зобов’язаний.

Одночасно з обранням голови сільської, селищної ради він вважається обраним депутатом районної ради.

Одночасно з обранням голови (голови) районної ради, міської ради (міського голови) він вважається обраним депутатом обласної ради.

Одночасно з обранням голови (голови) обласної ради (спікера Верховної Ради АРК Крим) він вважається обраним депутатом Верховної Ради України. Таким способом обираються 25 депутатів ВР України.

425 депутатів ВР України обираються за відкритими партійними списками.

Голова (голова) сільської, селищної, міської, районної, обласної ради (спікер АРК Крим) достроково може бути позбавлений всіх повноважень на позачергових виборах, які оголошуються ЦВК за поданням Президента України або за поданням підписних листів ініціативною групою по відкликанню відповідного голови (голови, спікера).

Кількість підписів за відкликання голови (голови, спікера) повинно бути не менше 50% від кількості голосів, поданих за нього на виборах.

Ініціативні групи по відкликанню голови (голови, спікера) створюються явочним порядком з повідомленням ЦВК рекомендованим листом.

Голова (голова, спікер), за відгуком якого проводяться позачергові вибори, має право висунути свою кандидатуру нарівні з іншими кандидатами, якщо в його відношенні не набув чинності звинувачувальний вирок суду. Якщо йде слідство, або судовий процес, вибори голови (голови, спікера) відкладаються до набрання чинності вироку суду або припинення кримінальної справи. Виконуючий обов’язки голови (голови, спікера) на цей час обирається на сесії відповідної ради.

Діловодство в сільському, селищному, міському, районному, обласному раді веде найманий секретар відповідної ради (необов’язково з числа депутатів) з необхідною кількістю найманих помічників, які призначаються та відкликаються радою. Їх зарплату визначає рада. Зарплата нараховується і видається в бухгалтерії місцевої держадміністрації.

Одночасно з обранням голів (голів) місцевих рад обираються депутати місцевих рад за мажоритарною системою.

У сільські (селищні) ради обираються по одному депутату від 200-300 осіб (попередня цифра). В міськради обираються по одному депутату від 500-1000 чоловік населення (попередня цифра).

На першій сесії новообраної сільської (селищної) рад з числа депутатів сільської (селищної) ради обираються по 2-4 депутата районної ради від кожної сільської (селищної) ради. Депутати, обрані до районної ради, не припиняють свої повноваження у місцевому самоврядуванні першого рівня.

На першій сесії новообраної районної ради з числа депутатів районної ради обираються депутати обласної ради по 3-5 депутатів від кожного району. Депутати, обрані в обласну раду, не припиняють свої повноваження у місцевому самоврядуванні першого та другого рівнів.

На першій сесії новообраного міської ради з числа депутатів міської ради обираються депутати обласної ради

(Попередньо один депутат від 10 000 міського населення)


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+