Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Захоплення Константинополя хрестоносцями й створення Латинської імперії


Захоплення Константинополя хрестоносцями й створення Латинської імперії

Четвертий хрестовий похід – хрестовий похід в 1202 – 1204 роках.

Взяття Константинополя (13 квітня 1204) військами хрестоносців було одним з головних подій середньовічної історії і мали значні наслідки для всієї Європи. Взяттю передували дві досить напружені облоги 1203 і 1204 років, в ході яких свої зусилля об’єднали венеціанський флот і західноєвропейська піхота. Після захоплення міста почалися масові грабежі та вбивства греко-православного населення.

Приводом до війни стало бажання сина імператора Ісаака II Ангела відібрати у дядька Олексія престол. Імператорський син пообіцяв за це щедру винагороду, вкрай необхідну хрестоносцям, — 200 тис. марок сріблом. Влітку 1203 р. хрестоносці розпочали облогу Константинополя. Невдовзі вони захопили місто і повернули престол Ісааку II. Далі належало розрахуватися з «визволителями», але в імператорській скарбниці не знайшлося такої кількості грошей. Коли їх почали силою стягувати з населення, вибухнуло повстання, у результаті якого новим імператором проголосили ворога хрестоносців Олексія Дуку. Він спробував захистити місто від «визволителів». Хрестоносці почали новий штурм Константинополя, 13 квітня взяли місто і по-варварськи його пограбували, вбивши тисячі мешканців. Після перемоги хрестоносці поділили між собою землі імперії.

Латиняни (так називали хрестоносців візантійці) заснували на руїнах імперії свої володіння, що їх на Заході називали Латинською Романією, а історики згодом назвали Латинською імперією


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+