Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Кардинал Рішельє


Кардинал Рішельє

Арман Жан дю Плессі, герцог де Рішельє – французький політичний діяч, кардинал. Був прозваний «червоним кардиналом».

Він був молодшим з п’яти дітей колишнього головного прево Франції Франсуа дю Плессі і дочки адвоката Паризького парламенту. Сім’я була обтяжена величезними боргами і жила в страшних злиднях. Провівши нещасливе, повне позбавлень дитинство, все своє доросле життя герцог намагався відновити честь своєї сім’ї і оточити себе розкішшю. Він готувався до військового поприща, успадкувавши титул маркіза дю Шиллу. Відмова середнього брата від церковної кар’єри дозволив йому прийняти ім’я Рішельє і сан єпископа Люсонського у віці двадцяти двох років.

Рішельє привернув увагу королеви-регентші Марії Медичі, матері Людовика XIII, і вона зробила його своїм радником. Крім того, він був призначений також духівником юної Анни Австрійської.

В 1622 році Рішельє отримав сан кардинала, у 1624-му увійшов до складу Королівської ради, став першим міністром і до кінця життя залишався фактичним правителем Франції. У 1631-му році Рішельє був привласнений титул герцога.

Рішельє прагнув до зміцнення абсолютизму, сприяв розвитку культури та літератури, заснував «Французьку Академію», сприяв реконструкції Сорбонни. Він протегував художникам і поетам, заохочував таланти, сприяв розквіту французького класицизму. Рішельє, Він і сам був дуже плідним драматургом, його п’єси друкувалися в першій відкритої за його ініціативою королівської друкарні.

Під час свого правління Рішельє провів адміністративні, фінансові, військові реформи, придушував феодальні заколоти, народні повстання. Будучи противником гугенотів (протестантів), позбавив їх політичних прав і військових привілеїв. Але в той же час, дарована їм свобода відправлення культу і судові гарантії поклали кінець релігійним війнам у Франції. Він же втягнув Францію в Тридцятирічну війну 1618-48.

Кардинал Рішельє помер у грудні 1642-го року і був похований у церкві на території Сорбонни.

Його сучасники-французи не любили його і радісно святкували позбавлення від тиранії, однак у наш час французи вважають його одним з найвидатніших людей в історії Франції.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+