Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Період династії Цінь


Період династії Цінь

Династія Цінь (кит. ; 221 до н.е. — 206 до н.е.) — династія, заснована першим китайським імператорм Ші Хуан-ді. Він відновив єдину централізовану державу внаслідок анексії існуючих шести держав: Хань, Вей, Чжао, Янь і Ці. Імператор мав титул – Перший величний правитель Цінь. Згідно з його наказами почала розбудовуватися централізована держава у якій правниками були чиновники. Країну поділили на округи і повіти. Реформа передбачила уніфікацію виміру ваги, простору, грошей, а також письма. Внаслідок цього полегшилась торгівля і усунулись регіональні відмінності. Щоб остаточно знищити феодальну традицію правитель Лі Си у 213 р. до н.е. наказав провести “спалення книг”. Династія Хань замістила Цінь у 206 до н.е.

Засновник династії – Цинь Шихуан – об’єднав Китай під своєю владою в 221 до н.е.., розділивши країну на 36 провінцій, які керували чиновниками, призначуваними імператором. Імператор Цинь Шихуан створив централізоване, кероване держава на основі легізму, при цьому проводилися репресії проти прихильників конфуціанства : так, в 213 до н.е.. був виданий указ про спалення недозволених творів, що знаходяться в приватному володінні, а в 212 до н.е..були страчені 460 конфуціанців і значне число було “заслано на межі”. Цинь Шихуан оголосив про припинення всіх воєн навіки, зібрав від князів зброю і перетопив, побудувавши 12 великих монументів. Він упорядкував міри та ваги, ввів стандартне написання ієрогліфів, організував жорстку бюрократичну систему правління.

Правління Цинь Шихуана характеризувалося великою кількістю громадських робіт, на яких були задіяні мільйони громадян. У цей період було розпочато будівництво Великої Китайської стіни довжиною 8851,8 км, побудовані унікальна гробниця Цинь Ши Хуана, в яку входила Теракотова армія, величезний імператорський палац Епан. Мережа доріг загальною довжиною 7500 км оперізувала країну, дороги були шириною 15 м з трьома смугами, причому центральна полоса призначалася для імператора. Ху Хай в 21-річному віці вступив на трон під ім’ям Ер Ши-Хуанді, однак фактично залишався маріонеткою Чжао Гао і через три роки був примушений до самогубства за його наказом.В імперії почалися повстання, очолені Чень Шеном, У Гуаном і Лю Баном (кінець 209 – початок 208 до н.е..). У жовтні 207 до н.е.. столиця імперії Сяньян була взята армією Лю Бана, проголошеного імператором і став засновником династії Хань.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
Попередній розділ