Підготовка до обшуку. Технічні засоби пошуку


2. Підготовка до обшуку. Технічні засоби пошуку


Обшук досить складна слідча (розшукова) дія і його результати багато в чому залежать від того, як до нього підготувався слідчий.

Підготовка до обшуку повинна включати:

 • ухвалення рішення про проведення обшуку та його процесуальне оформлення;
 • одержання та аналіз орієнтуючої інформації про обшукуваного, особливості об’єкту, на якому буде проводитись обшук, і характеристику властивостей предметів, які підлягають відшуканню і вилученню;
 • визначення часу проведення обшуку;
 • підбір учасників слідчо-оперативної групи, яка буде проводити обшук і розподіл обов’язків між ними;
 • підготовку науково-технічних засобів, додаткових засобів фіксації ходу і результатів обшуку;
 • вирішення питання про необхідність використання службово-пошукового собаки під час обшуку;
 • підготовка транспортних засобів;
 • визначення способів зв’язку і заходів попередження можливої протидії, у тому числі в активних формах, з боку обшукуваних та інших зацікавлених осіб;
 • складання плану обшуку;
 • вжиття заходів, що виключають поширення відомостей про хід і результати обшуку.

При підготовці до обшуку повинні бути ретельно продумані заходи по забезпеченню збереження майна, речей, цінностей та інших предметів, що вилучаються в ході обшуку, а також забезпеченню безпеки осіб, які проводять обшук.

Останнє особливо важливо, коли обшук проводиться з метою виявлення і затримання члена організованої групи, що переховується.

Для виявлення різних матеріальних об’єктів застосовуються різні технічні засоби, наукові прийоми й методи.

Зокрема, засоби пошуку металевих об’єктів призначені для виявлення холодної й вогнепальної зброї, куль, гільз і патронів, знарядь злому, металевих грошей, коштовностей із благородних металів, інших металевих предметів. Найбільш широке поширення одержав магнітний шукача-підйомник – підковоподібний постійний магніт вагою 1,4 кг із пристосуванням для кріплення капронового шнура довжиною 25 м або металевої штанги.

Даний прилад дозволяє відшукувати й витягати з рідких, напіврідких і сипучих середовищ (водойм, вигрібних ям, снігу, піску й ін.) об’єкти із чорних металів вагою до 35 кг.

Для пошуку зазначених об’єктів, захованих у конструкціях будинків і споруджень, а також на відкритій місцевості, правоохоронні органи забезпечуються металошукачами типу "ІМП" і "Ірис".

Металошукач "ІМП" почав надходити на озброєння ще в 60-і роки. Зараз він заміняється приладом "Ірис", більше чутливим і зручним у роботі. Для пошуку металевих об’єктів у воді випускається прилад "Ірис-П", що дозволяє водолазові вести пошук на глибині до 40 метрів.

Виявленню металевих виробів в одязі, постільних приналежностях, ручній поклажі, меблях сприяє застосування малогабаритного електронного металошукача "Гама".

У великих обласних центрах на озброєнні правоохоронних органів є пошуковий прилад для диференційованого пошуку виробів з кольорових металів (золота, платини, інших дорогоцінних металів). На місця став поставлятися прилад, що дозволяє відшукувати в конструкціях із цегли й бетону схованки (порожнечі й неоднорідності).

У пошукових цілях у слідчій практиці широко використаються металеві щупи для обстеження м’яких меблів і ємностей із сипучими, грузькими речовинами й трали для виявлення у водоймах трупів, а також викинутих у них різних речей.


Статистика
10  
Всього матеріалів 4300
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 48
Наші партнери
Оновлення new
 • Загальні положення щодо митного оформлення: завершення, відмова у митному оформленні
 • Загальні положення щодо митного оформлення: митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України
 • Загальні положення щодо митного оформлення: мета, місце, час, початок, мова
 • Метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів
 • Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення передбачених у Митному кодексі України
 • Проведення господарських робіт у зоні митного контролю, переміщення через межі зони митного контролю і в межах цієї зони товарів, транспортних
 • Види адміністративних стягнень за порушення митних правил: попередження; штраф; конфіскація товарів, транспортних засобів
 • Попередження та штраф можуть застосовуватися тільки як основні адміністративні стягнення за порушення митних правил. Конфіскація товарів,
Інформація
Голосування
Як Ви оцiнюєте рiвень освiти, який отримуєте у ВНЗ?