Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Соціальна структура суспільства


Соціальна структура суспільства.
Класи, верстви, нації як історичні спільності людей (філософський аналіз)

Соціальна структура суспільства – ієрархічно упорядкована сукупність індивідів, соціальних груп, спільнот, організацій, інститутів, об’єднаних стійкими зв’язками і відносинами. До великих соціальних груп відносять суспільні класи, етнічні об’єднання, нації, народності, племена, вікові верстви (молодь, пенсіонери тощо). Їх основним об’єднувальним чинником за відсутності безпосередніх контактних зв’язків є фундаментальний інтерес, що формується на основі усвідомлення людьми об’єктивних обставин свого буття.

Класи – це реальна емпірично-фіксована велика група людей, які розрізняються за їх місцем в історично визначеній системі суспільного виробництва, за їхнім зв’язком (здебільшого закріпленим і оформленим у законах) із засобами виробництва, за їхньою роллю в суспільній організації праці та за способами одержання і розмірами тієї частки суспільного багатства, яка є в їхньому розпорядженні.

Верства – це реальна емпірично-фіксована частина суспільного класу, соціальна група, соціальний стан; сукупність індивідів, зайнятих економічно й соціально рівноцінними видами праці, які отримують приблизно рівну матеріальну та моральну винагороду;

Нація – духовно-соціальний різновид стійкої людської спільності, що склалась історично на певній території. Характеризується глибоким внутрішнім відчуттям, самоусвідомленням власної незалежності до певної етнічної групи та спільністю мови, культури, побуту і звичаїв, історичних переживань, психічного складу, антропологічних особливостей, економічних інтересів, у творенні матеріальних цінностей, території.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+