Поиск по сайту

Кардинал Рішельє


Кардинал Рішельє


Арман Жан дю Плессі, герцог де Рішельє - французький політичний діяч, кардинал. Був прозваний «червоним кардиналом».

Він був молодшим з п'яти дітей колишнього головного прево Франції Франсуа дю Плессі і дочки адвоката Паризького парламенту. Сім'я була обтяжена величезними боргами і жила в страшних злиднях. Провівши нещасливе, повне позбавлень дитинство, все своє доросле життя герцог намагався відновити честь своєї сім'ї і оточити себе розкішшю. Він готувався до військового поприща, успадкувавши титул маркіза дю Шиллу. Відмова середнього брата від церковної кар'єри дозволив йому прийняти ім'я Рішельє і сан єпископа Люсонського у віці двадцяти двох років.

Рішельє привернув увагу королеви-регентші Марії Медичі, матері Людовика XIII, і вона зробила його своїм радником. Крім того, він був призначений також духівником юної Анни Австрійської.

В 1622 році Рішельє отримав сан кардинала, у 1624-му увійшов до складу Королівської ради, став першим міністром і до кінця життя залишався фактичним правителем Франції. У 1631-му році Рішельє був привласнений титул герцога.

Рішельє прагнув до зміцнення абсолютизму, сприяв розвитку культури та літератури, заснував «Французьку Академію», сприяв реконструкції Сорбонни. Він протегував художникам і поетам, заохочував таланти, сприяв розквіту французького класицизму. Рішельє, Він і сам був дуже плідним драматургом, його п'єси друкувалися в першій відкритої за його ініціативою королівської друкарні.

Під час свого правління Рішельє провів адміністративні, фінансові, військові реформи, придушував феодальні заколоти, народні повстання. Будучи противником гугенотів (протестантів), позбавив їх політичних прав і військових привілеїв. Але в той же час, дарована їм свобода відправлення культу і судові гарантії поклали кінець релігійним війнам у Франції. Він же втягнув Францію в Тридцятирічну війну 1618-48.

Кардинал Рішельє помер у грудні 1642-го року і був похований у церкві на території Сорбонни.

Його сучасники-французи не любили його і радісно святкували позбавлення від тиранії, однак у наш час французи вважають його одним з найвидатніших людей в історії Франції.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4382
0  
Всього коментарів 22
2  
Користувачів 1199
Обновления new
  • Представление доказательств в гражданском процессе
  • Стороны и другие участники дела подают доказательства по делу непосредственно в суд. Истец  лица, которым законом предоставлено право обращаться в
  • Основания освобождения от доказывания в гражданском процессе
  • Обстоятельства, которые признаются участниками дела, не подлежат доказыванию, если суд не имеет обоснованного сомнения в достоверности этих
  • Обязанность доказывания и представления доказательств в гражданском процессе
  • Каждая сторона должна доказать те обстоятельства, на которые она ссылается как на основание своих требований или возражений, кроме случаев,
  • Достаточность доказательств в гражданском процессе
  • Достаточны доказательства, в своей совокупности позволяют сделать вывод о наличии или отсутствии обстоятельств дела, входящие в предмет доказывания.
  • Допустимость доказательств в гражданском процессе
  • В Конституции Украины содержатся определенные нормы, гарантирующие получение доказательств с соблюдением законодательства Украины. Так, статья 31
Информация