Поиск по сайту

Утвердження династії капетингів. Гуго Капет


Утвердження династії капетингів. Гуго Капет


Капетинги - походять з роду Робертинів династія французьких королів, представники якої правили з 987 по 1328, а по бічних лініях до 1848 року. В історії французької держави - третя за рахунком династія після Меровінгів і Каролінгів. Першим королем, що узаконював надовго династію на престолі, був паризький граф Гуго Капет, якого королівські васали обрали королем після смерті бездітного Людовіка V. Абата Гуго прозвали Капет через те, що він носив мантію світського священика, яка називалася «капа». Саме Гуго Капет і дав ім'я найбільшою королівської династії Франції, нащадки якої правили країною протягом довгих століть.

При Капетингів у Франції почали складатися феодальні відносини, - з'явилися сеньйори і васали. Васал клявся своєму сеньйорові у вірності й відданості. У свою чергу, сеньйор зобов'язувався захищати та підтримувати свого васала. Франція в той час складалася з дрібних володінь, в яких повноправними господарями були сеньйори. Однак у державі головним сеньйором, якому повинні були підкорятися всі інші, був король.

Фактично ж королівська влада по початку не поширювалася далі королівського домену - областю між Комп'єні і Орлеаном. Але Гуго Капету вдалося, врешті-решт, об'єднати під своїм початком всю територію держави.

Ще одним нововведенням, принесеним Гуго Капетом, було успадкування королівської влади. Так, місце першого Капетінга зайняв його старший син - Роберт II. Традиція успадкування королівської влади сприяла подальшому об'єднанню і посиленню Франції.

Але прихід нової династії ознаменувався не тільки реформами, але і новими війнами. Саме за Капетингів вперше в історії небувалого масштабу набули релігійні війни. Все почалося з Першого хрестового походу.

Після цього Хрестового походу було ще сім - в XII і XIII століттях. Але перший Хрестовий похід був чимось більшим, ніж проста військова кампанія. У ньому повністю втілилися всі надії і сподівання мандрівних лицарів - пілігримів, а простий народ вперше відчув свою причетність до створення Історії.

Що ж стосується історії Франції, то надалі вона тісно пов'язана з нащадками Гуго Капета, які нікому більше не поступалися королівської влади. З 987 по 1328 роки правлять прямі спадкоємці Капетингів - останнім з них був Карл IV Красивий, потім їх змінюють Капетинги сімейства Валуа (1328-1589) - від Філіпа VI до Генріха III, а в 1589 році на трон сходить перший з сімейства Капетингів Бурбонів - Генріх IV. Бурбони були останніми королями в історії Франції. Королівська династія Капетингів закінчується в 1848 році на Луї Філіпі. Після цього Франція назавжди стала республікою, а палаци королів - музеями.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4382
0  
Всього коментарів 22
0  
Користувачів 1188
Обновления new
  • Представление доказательств в гражданском процессе
  • Стороны и другие участники дела подают доказательства по делу непосредственно в суд. Истец  лица, которым законом предоставлено право обращаться в
  • Основания освобождения от доказывания в гражданском процессе
  • Обстоятельства, которые признаются участниками дела, не подлежат доказыванию, если суд не имеет обоснованного сомнения в достоверности этих
  • Обязанность доказывания и представления доказательств в гражданском процессе
  • Каждая сторона должна доказать те обстоятельства, на которые она ссылается как на основание своих требований или возражений, кроме случаев,
  • Достаточность доказательств в гражданском процессе
  • Достаточны доказательства, в своей совокупности позволяют сделать вывод о наличии или отсутствии обстоятельств дела, входящие в предмет доказывания.
  • Допустимость доказательств в гражданском процессе
  • В Конституции Украины содержатся определенные нормы, гарантирующие получение доказательств с соблюдением законодательства Украины. Так, статья 31
Информация