Держава Ашоки


Держава Ашоки


На час початку правління Ашоки його держава включала в себе більшу частину сучасної Індії і землі в Центральній Азії. Ашока підхопив ідею об'єднання всієї Індії під єдиною центральною владою. Ставши третім правителем держави Маур'їв в 273 р. до н. е.., Ашока, син Біндусари і онук Чандрагупти, об'єднав під своєю владою центральну, північну і північно-східну частини Індії. Сильному правителю вдалося покінчити з опором східно-індійського держави Калінги і підпорядкувати собі високорозвинені землі долини Гангу, Пенджаб, а також безліч віддалених районів, заселених відсталими племенами, які, увійшовши до складу потужної держави, отримали можливість для швидкого розвитку економіки та культури. Ашока, як і його попередник Чандрагупта, розглядав війну не як самоціль, а лише як засіб рішення поставленої задачі.

Швидким завоюванням сусідніх територій сприяло хороше озброєння індійської армії. У Північній Індії традиційно робили якісну холодну зброю, відому далеко за межами країни.

Крім того, індійська армія володіла добре навченими слонами. У багатьох битвах слони грали вирішальну роль.

Всі землі Індії визнали владу нового правителя, крім південної частини, але Ашока легко міг захопити вільні території за допомогою свого потужного війська. Він став першим полководцем в історії, який відчув неприязнь до битв і вбивств у розпал загарбницьких воєн і відмовився від подальших завоювань.

Головним законом процвітаючої держави згідно устремлінням Ашоки став буддизм.

Імперія Ашоки підтримувала дипломатичні відносини з сусідами. Добре відомо про взаємні посольствах і з Селевко, і з Птолемеєм Філадельфії, який правив у Єгипті.

В основі добрих відносин спочатку лежали лише торговельні інтереси, а пізніше і спільна релігія - буддизм. Ашока відправляв до сусідів буддійські місії, мріючи поширити філософію буддизму на великі території. Джерела повідомляють, що буддійські посли були відправлені навіть в Шрі-Ланку.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Ваш регіон ?