Японія в епоху першого сьогунату Мінамото (1192-1335 рр.)


Японія в епоху першого сьогунату Мінамото (1192-1335 рр.)


Сьоґунат — самурайський уряд, який очолює сьоґун.

В історії Японії таких урядів було три. Перший був заснований Мінамото но Йорітомо у місті Камакура. Сьоґунати називаються за місцем заснування або за іменем роду засновника.

У 1192 р. відбувається круто повертає в історичній долі країни, верховним правителем Японії з титулом сегун став Мінамото Ерімото - голова впливового на північному сході країни аристократичного будинку. Ставкою його уряду (бакуфу) стало місто Камакура. Сьогунат Мінамото тривав до 1335 Це був час розквіту міст, ремесла і торгівлі Японії. Як правило, міста росли навколо монастирів і ставок великих аристократів. Розквіту портових міст на перших порах сприяли японські пірати. Пізніше в їх процвітання почала відігравати роль регулярна торгівля з Китаєм, Кореєю та країнами Південно-Східної Азії. В XI ст. налічувалося 40 міст, в XV ст. - 85, у XVI ст. - 269, в яких виникали корпоративні об `єднання ремісників і торговців (Дза).

З приходом до влади сьогуна якісно змінився аграрний устрій країни. Провідною формою землеволодіння стає дрібне самурайський, хоча продовжували існувати великі феодальні володіння впливових будинків, імператора і всесильних васалів Мінамото. У 1274 і 1281 рр.. японці зробили успішний опір вторгненню монгольської армії.

У наступників першого сьогуна владу захопив будинок родичів Ходзьо, Сіккенамі що називалися (правителями), при яких зявилося подобу дорадчого органу з вищих васалів. Будучи опорою режиму, васали несли спадкову охоронну і військову служби, призначалися на посаду адміністраторів (дзіто) у вотчини і державні землі, військовими губернаторами у провінції. Влада військового уряду бакуфу обмежувалася тільки військово-поліцейськими функціями і не охоплювала всієї території країни.

При сьогуна і правителів імператорський двір і уряд кіотському не були ліквідовані, бо військова влада не могла керувати країною без авторитету імператора. Військова влада правителів значно зміцнилася після 1232, коли імператорським палацом була зроблена спроба ліквідувати влада сіккена. Вона виявилася невдалою - вірні двору загони були розгромлені. За цим пішла конфіскація що належать прихильникам двору 3000 сеен.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 21
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
На якому ти курсі ?