Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Реформа Ван Мана


Реформа Ван Мана

Ван Ман зумів у короткий термін придбати популярність в країні і разом з тим підтримку частини придворних кіл. У 8 р. н. е.. він зробив палацовий переворот і захопив владу. У 9 р. н. е.. Ван Ман проголосив себе першим імператором «Нової» династії («Синь») і одразу оголосив про свій намір проводити самими рішучими заходами політику реформ.

Ідейними натхненниками реформ Ван Мана були конфуціанці. Конфуціанські утопії, які закликали повернутися до «золотого віку» минулого, коли нібито не було багатства і бідності і держава процвітала. Ван Ман проголосив, що метою його реформ є повернення до порядків, що існували в «Піднебесної» в глибокій старовині і записаним в стародавніх конфуціанських книгах.

У 9 р. н. е.. Ван Ман видав указ, який забороняв купівлю-продаж землі і рабів. Всі землі були оголошені «царськими землями» , а всі раби – «приватнозалежними».

Частковими заходами Ван Ман намагався обмежити работоргівлю. Під страхом смертної кари він заборонив приватним особам займатися работоргівлею в північних прикордонних областях, де через голод добровільний продаж у рабство прийняв особливо великі розміри; було заборонено переправляти рабів з північних кордонів на рабські ринки в центральні області імперії.

Боротьба Ван Мана проти приватного рабовласництва не була боротьбою проти рабства як такого. Ван Ман не тільки не робив спроб обмежити державне рабовласництво, але навіть, посилаючись на стародавні конфуціанські трактати, намагався обгрунтувати законне право держави володіти рабами.

Ван Ман прагнув до того, щоб зосередити в руках держави всі джерела доходів і створити сильну бюрократичну імперію. При ньому був дуже збільшений апарат державних чиновників і надзвичайно посилилися фіскальні та поліцейські функції держави. Бюрократія була зацікавлена в здійсненні економічних заходів Ван Мана, отримуючи від цього вигоди. Чиновники наживалися на спекуляції товарами при регулюванні ринкових цін і на всякого роду зловживання при проведенні численних законів Ван Мана.

Проведення в життя указів Ван Мана викликало впертий опір землевласників і рабовласників. Заходи Ван Мана саботувалися на місцях. Порушники законів каралися з надзвичайною жорстокістю.т Невдоволення було настільки сильним, що вже через три роки Ван Ман змушений був видати новий указ, що дозволяв вільно купувати і продавати рабів і землю.

У зв’язку з гострою необхідністю збільшення державних доходів для проведення реформ, змісту численного бюрократичного апарату і ведення воєн проти гунів при Ван Мані вкрай збільшився податковий гніт. Був введений ряд нових обтяжливих поборів. Особливо важкі були непрямі податки, пов’язані з розширенням державних монополій. Після відновлення воєн з гунами стала ще більш важкою військова повинність, якій тепер підлягали всі чоловіки, починаючи з 15 років. Земельний податок був збільшений. Був введений важкий грошовий податок на ремісників і всіх, хто мав якусь професію. Зокрема, великими податками були обкладені люди, що займалися шовківництвом, полюванням і рибним ловом.

Грошові реформи Ван Мана мали результатом знецінення монети і зростання цін на товари. У деяких областях ціни на рис зросли в 50 разів Численні заборони і закони Ван Мана привели до посилення поневолення вільного населення державою. 


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+