Найдавніші племена Апеннінського п-ва
Найдавніші племена Апеннінського п-ва
Італія розташована на Апеннінському півострові. Найдавнішим населенням Апеннінського півострова вважають племена ліґурів, сикулів, сіканів тощо. Інші племена прийшли сюди пізніше. З часом на основі місцевих і прийшлих племен утворилося дев’ять племен. Серед них – латини, умбри, сабіни та ін. Усі вони – землеробські племена, які мали розвинену металургію, гончарство та інші ремесла. Острів Сицилія населяли переселенці з міста Карфаген. Якого саме походження були найдавніші мешканці Італії, про це є тільки здогади. Одні дослідники вважають їх за прихідців з Іспанії та Франції, інші шукають їхню батьківщину в Північній Африці. Пізніше на територію Апеннінського п-ву прийшли племена індоєвропейського походження, яких називають італіками. Вони мали вже деяку культуру.
Найдавнішим населенням Апеннінського півострова були лігури, у ІІ тис. до н. е. з придунайських областей сюди прийшли італійські племена (у тому числі латини), а в І тис. до н. е. – племена етрусків. У VIII ст. до н. е. найбільшого культурного рівня досягла Етрурія, розташована в Середній Італії. Тут утворилася найдавніша етруська цивілізація. Цей період був початком історії піднесення Рима.
Рим було засновано у 753 р. до н. е. За легендою, його заснування пов’язували з Троянською війною. Після чудового врятування двох маленьких братів Ромула і Рема (синів бога Марса) їх вигодувала молоком вовчиця. Місто було названо за іменем Ромула, який стає першим римським царем. Етруски поклонялися цілому пантеону добрих і злих демонів, головними були верховні боги Вертумн і Тін, а також богині Уні та Міневра. Під впливом етрусків на Капітолії виник перший храм, де встановили статуї цих богів, яких латиняни ототожнювали зі своїми богами. На поминках знаті рабів примушували битися до смерті, на основі цього звичаю виникли римські бої гладіаторів.