Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Верховна Рада України дозволила навчальним закладам здавати в оренду свої приміщення

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна” Верховна Рада України на законодавчому рівні врегулювала можливість навчальним закладам здавати в оренду приміщення для надання соціально-побутових послуг учасникам навчального процесу.

Відповідний законопроект №9425 про внесення змін до ст.80 закону “Про освіту” за основу та в цілому підтримали 238 народних депутатів на пленарному засіданні.

Згідно з прийнятими змінами до закону об’єкти і майно державних та комунальних закладів освіти не підлягають приватизації або використання за освітнім призначенням, однак тепер закон встановлює, що освітні установи можуть здавати свої об’єкти і майно в оренду для надання послуг, які не можуть забезпечити самі і які пов’язані з забезпеченням навчального процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу.

Повідомляється, що з січня 2018 року регіональні відділення Фонду державного майна почали відмовляти суб’єктам підприємницької діяльності в укладенні і переукладанні договорів оренди для розміщення на території навчальних закладів їдальнь, буфетів та інших соціально-побутових об’єктів, вказуючи, що вони не відповідають освітнім призначенням.

Відділення Фонду державного майна посилалися на розпорядження ч.4 ст.80 закону “Про освіту” від вересня 2017 року і враховують висновки Верховного суду в постанові від січня 2018 року. 

В супровідному документі сказано: “Внаслідок цього суб’єктам підприємницької діяльності, які надавали на території вищих навчальних закладів послуги громадського харчування, відмовлено в укладенні або в продовженні дії договорів оренди, що позбавило співробітників і студентів вищих навчальних закладів можливості харчуватися на території навчального закладу”.

Закон вступить в силу на наступний день після його публікації.

______________________________

За матеріалами Української Правди

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+