Галузі та види інформації, передбачені національним законодавством
Галузі та види інформації, передбачені національним законодавством
Згідно з ЗУ «Про інформацію», залежно від режиму доступу іформація поділяється на відкриту та інформацію з обмеженим доступом. Інформація з обмеженим доступом, у свою чергу, поділяється на конфіденційну, таємну та службову.
Іншою підставою для класифікації є галузі інформації (відомості про відносно самостійні сфери життя і діяльності суспільства і держави). Основними галузями інформації є такі:
– політична
– економічна
– духовна
– науково-технічна та ін.
За {lang_content_nav}ом інформація поділяється на такі види:
– інформація про фізичну особу;
До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.
– інформація довідково-енциклопедичного характеру;
Систематизовані, документовані, публічно оголошені або іншим чином поширені відомості про суспільне, державне життя та навколишнє природне середовище.
– інформація про стан довкілля (екологічна інформація);
Стан складових довкілля та його компоненти, включаючи генетично модифіковані організми, та взаємодію між цими складовими.
Стан здоров’я та безпеки людей, умови життя людей, стан об’єктів культури і споруд тією мірою, якою на них впливає або може вплинути стан складових довкілля.
– інформація про товар (роботу, послугу);
Відомості та/або дані, які розкривають кількісні, якісні та інші характеристики товару (роботи, послуги)
– науково-технічна інформація;
Будь-які відомості та/або дані про вітчизняні та зарубіжні досягнення науки, техніки і виробництва, одержані в ході науково-дослідної, громадської діяльності, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді
– податкова інформація;
Сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб’єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України
– правова інформація;
Будь-які відомості про право, його систему, джерела, реалізацію, юридичні факти, правовідносини, правопорядок, правопорушення і боротьбу з ними та їх профілактику тощо.
– статистична інформація;
Документована інформація, що дає кількісну характеристику масових явищ та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній, культурній та інших сферах життя суспільства
– соціологічна інформація;
Будь-які документовані відомості про ставлення до окремих осіб, подій, явищ, процесів, фактів тощо.
– інші види інформації.