Право Європейського Союзу як сфера наукового пізнання та навчальна дисципліна
Зміст сторінки:
Право Європейського Союзу як сфера наукового пізнання та навчальна дисципліна
Предметом ПЄС є суспільні відносини, що складаються в ході комплексної інтеграції країн Європейського континенту, які одночасно є результатом і інструментом інтеграційних процесів.
Методи права ЄС – це методи правового регулювання суспільних відносин правом ЄС і методи пізнання і аналізу чинного права ЄС, його галузей, науки та навчальної дисципліни.
Власний своєрідний метод регулювання суспільних відносин.
У ПЄС спочатку досягається координація, узгодженість позицій, а потім здійснюється підпорядкування та реалізація узгоджених раніше домовленостей. Це можна назвати методом «скоординованої субординації».
У ПЄС використовуються ті ж методи регулювання суспільних відносин, які характерні для сучасних держав: методи позитивного зобов’язування і заборони; імперативний і диспозитивний методи; колізійний метод.
Сутність ПЄС полягає в правовій інтеграції, яка здійснюється між державами-членами за допомогою застосування методів гармонізації (зближення) та уніфікації (приведення до однаковості) національних правових норм.
Цінності права Європейського Союзу, їх система та спосіб фіксації
У ст.2 Договору про Європейський союз (ДЄС):
– свобода – можливість для особистості вільно розпоряджатись своїм життям
– гідність – сукупність моральних світоглядних якостей людини, які дають їй підстави на самоповагу та вимагати повагу від держави та ін. осіб
– рівність – рівні можливості для осіб
– правова держава – верховенство закону у всіх сферах суспільного життя
– демократія
– повага та реалізація прав людини
Сфера дії права Європейського Союзу
Дія права Європейського Союзу поширюється на територію країн, що входять до складу організації Європейський Союз. Ці країни офіційно іменуються державами-членами, і їх кількість постійно зростає.
– заморські країни та території