Створення Організації Об’єднаних Націй і вступ до неї УРСР
Зміст сторінки:
Створення Організації Об’єднаних Націй і вступ до неї УРСР
Організація Об’єднаних Націй, ООН є універсальною міжнародною організацією, створеною з метою підтримання миру і міжнародної безпеки та розвитку співпраці між державами.
ООН є центром вирішення проблем, актуальних для всього людства.
Статут ООН був підписаний 26 червня 1945 року на конференції у Сан-Франциско і набув чинності 24 жовтня 1945 року. Остання дата відзначається як День Організації Об’єднаних Націй.
Статут ООН – єдиний міжнародний документ, положення якого є обов’язковими для всіх держав.
Особливе значення Статуту полягає у тому, що він не тільки регулює діяльність міжнародної організації безпеки, а й закладає фундамент системи колективної безпеки, рівної для всіх, та слугує своєрідним кодексом поведінки держав у політичній, військовій, екологічній та гуманітарній сферах.
Про діяльність ООН знають у найвіддаленіших куточках планети. Загальновідомі успіхи Організації Об’єднаних Націй у її діяльності у царині підтримки миру та гуманітарної допомоги
Україна в ООН
У 1945 р. Україна стала однією з держав-співзасновниць ООН, що було визнанням внеску українського народу у перемогу над фашизмом та зміцнення миру в усьому світі. Делегація України взяла активну участь у конференції у Сан-Франциско, зробивши вагомий внесок у розробку Статуту ООН. Глава делегації України на конференції у Сан-Франциско, Міністр закордонних справ УРСР Д.Мануїльський головував у Першому комітеті, де були розроблені Преамбула та Глава 1 “Цілі та принципи” Статуту. Україна в числі перших підписала Статут і ввійшла в групу з 51 держави-засновниці ООН.
Упродовж майже 70-річної історії членства в Організації Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту ООН, робить суттєвий вклад у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права тощо.
До 1991 року, будучи у складі Радянського Союзу, Україна де-юре мала в ООН власне представництво на рівні незалежної країни. Разом з тим, діяльність Української РСР в ООН була значною мірою обмежена рамками проведення єдиної радянської зовнішньої політики. Незважаючи на це, протягом понад чотирьох десятиліть трибуна ООН залишалася чи не єдиним впливовим міжнародним засобом, завдяки якому світова громадськість дізнавалася про Україну. Фактор багаторічного членства України в ООН позитивно вплинув на процес міжнародного визнання її незалежності в 1991 році.
Основна мета ООН:
– підтримувати мир та безпеку на планеті;
– розвивати дружні відносини між націями;
– співробітничати у розв’язанні міжнародних проблем і заохочувати до поваги прав людини;
– узгоджувати дії різних націй.
Діяльність ООН здійснюється спільними зусиллями понад 30-ти пов’язаних із нею організацій, що складають Систему Організації Об’єднаних націй.
Головні органи ООН:
– Генеральна Асамблея ООН
– Рада Безпеки ООН
– Економічна і Соціальна Рада
– Рада з Опіки
– Міжнародний Суд
– Секретаріат