Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Виникнення генеральних штатів


Виникнення генеральних штатів

Генеральні штати – Вища станово-представницька установа в 1302 – 1789 роках.

Виникнення Генеральних штатів було пов’язано з ростом міст, загостренням соціальних суперечностей і класової боротьби, що викликало необхідність зміцнення феодальної держави.

Попередниками Генеральних штатів були розширені засідання королівської ради, а також провінційні асамблеї станів (поклали початок провінційним штатам). Перші Генеральні штати були скликані в 1302, в період конфлікту Філіпа IV з татом Боніфацієм VIII.

Генеральні штати були дорадчим органом, що скликаються за ініціативою королівської влади в критичні моменти для надання допомоги уряду. Основною їх функцією було квотування податків. Кожний стан – дворянство, духовенство, третій стан – засідав в Генеральних штатах окремо від інших і мав по одному голосу (незалежно від числа представників). Третій стан було представлено верхівкою городян.

Значення Генеральних штатів зросла під час Столітньої війни 1337 – 1453, коли королівська влада особливо потребувала грошей. У період народних повстань XIV століття Генеральні штати претендували на активну участь в управлінні країною. Однак відсутність єдності між містами та їх непримиренна ворожнеча з дворянством робили безплідними спроби французькими Генеральними штатами домогтися прав, які зумів завоювати англійський парламент.

В кінці XIV століття Генеральні штати скликалися все рідше і часто замінялися зборами. З кінця XV століття інститут Генеральних штатів занепав у зв’язку з чим почався розвитком абсолютизму, протягом 4 ст. (14-18ст.) вони майже не скликалися.

Лише 5 травня 1789 в умовах гострої політичної кризи напередодні Великої французької революції король скликав Генеральні штати.

В XX столітті назва Генеральні штати брали деякі представницькі збори, що розглядають актуальні політичні питання і виражають широку громадську думку.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+