Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Завоювання Констинополя Мехметом ІІ


Завоювання Констинополя Мехметом ІІ

Оборона міста повністю лягла на плечі латинян, що живуть в місті і займаються торгівлею. 23 березня 1453 Мехмед II повністю розробив план майбутнього бою і вийшов з Адріанополя.

5 квітня Мехмет II зупинив свої війська чисельністю в 100 000 воїнів у Топкапи і влаштував привал, а на наступний ранок, звелівши відкрити вогонь з великої гармати, приступив до атаки. Битва, що увійшло у світову історію, як 53-денний оточення і взяття Константинополя, було завершено переможно, незважаючи на старання 9000 захисників міста. Костянтин XI 28 травня, здійснивши в Софійському соборі останній молебень, вважав за краще померти в битві.

29 травня Константинополь був захоплений, втрати Мехмета II були значні і перемога дісталася тільки завдяки чисельним перевазі турецької армії. Султан разом з величезним військом увійшов в Константинополь і насамперед видав декрет про “надання свободи всім, хто залишився в живих”.

З метою цілісності й схоронності культурних цінностей Константинополя він прийняв ряд серйозних заходів і вирішив створити тут надійну, укріплену монополію. З цією метою він став налагоджувати зв’язки з духовними особами, настоятелями та керівниками християнських церков і місій. Одночасно з цим він наказав Заганос Паші взяти Галату. Таким чином берега Золотого Рогу (Халіча), були возз’єднані під одним правлінням. Тут він спланував створення нового торгового району. Взяття Константинополя змінило ставлення до Мехмеда II. Беручи це до уваги, венеціанці і Генуя уклали з Османською Імперією договору, які передбачають взаємну торгівлю і довіру.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+