Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Правління Людовіка IX у Франції


Правління Людовіка IX у Франції

Людовик IX або Людовик Святий (25 квітня 1214 — 25 серпня 1270) — король Франції (з 1226 р.); очолював сьомий та восьмий хрестові походи (під час останнього помер від чуми), котрі закінчились провалами; єдиний з королів Франції, зарахованих до святих римською церквою.

Людовикові було одинадцять років, коли 8 листопада 1226 помер його батько Людовик VIII. Того ж року його було короновано в Реймському соборі, але до досягнення повноліття його мати, Бланка Кастильська, керувала Францією як реґент. Не існувало точної дати, коли Людовик остаточно перебрав владу — він і його мати протягом певного часу керували державою спільно. Історики сходяться на думці що з 1234 року Людовик почав правивити як король з його матір’ю в ролі радника, ким вона й залишалася аж до її смерті в 1252 р.

Людовик IX провів військову, грошову і судову реформи. На території королівського домена верховною судовою інстанцією став Паризький парламент. Низку кримінальних, а також політичних справ було передано у виняткове провадження королівського суду. Людовик IX прагнув замінити феодальну військову повинність найманими військами і це йому частково вдалося. Були заборонені приватні війни, встановлено правило «40 днів короля» між оголошенням війни та її початком — за цей час супротивники могли одуматися, а сеньйори, що опинилися перед загрозою військового конфлікту, могли апелювати до короля.

Людовик IX почав випускати королівську монету з високим вмістом золота і срібла, яка поступово витіснила різні види монет, що карбувалися феодалами і містами в королівському домені. На цілій території було впроваджено єдину монетну систему, а в інших областях королівства королівська монета повинна була обертатися разом з місцевими і незабаром стала витісняти їх з обігу.

Людовик IX виступив організатором 7-го і 8-го хрестових походів, під час 7-го походу він потрапив в полон (в 1250 р.) до єгипетського султана, потім був звільнений за великий викуп. Людовик IX відрізнявся набожністю і справедливістю, за це він отримав титул «Святий». Людовик IX помер під час 8-го хрестового походу в Тунісі від чуми. Канонізований католицькою церквою в 1297 р.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+