Лютнева буржуазно-демократична революція. Двовладдя, його суть


Лютнева буржуазно-демократична революція. Двовладдя, його суть


У лютому 1917 р. в Петрограді та інших великих містах почалися масові страйки і голодні бунти. Дізнавшись про це, цар наказав командувачу Петроградським військовим округом силою припинити безлади. У цьому розпорядженні імператора, яке, по суті, спровокувало подальші події Лютневої революціі, проявилося повне нерозуміння ним і його найближчими радниками реальної ситуації в країні. 27 лютого 1917 р. солдати відмовилися стріляти в маніфестацію голодних жінок, і армія перейшла на бік народу. До вечора цього дня весь Петроградський гарнізон повстав, міністри та інші сановники розбіглися і поховалися, Російська монархія з її величезним бюрократичним апаратом і 12-мільйонною армією розвалилася в один день.

27 лютого 1917 р. на засіданні Думи був створений Тимчасовий комітет Державної Думи, а 2 березня утворено Тимчасовий уряд, який мав до скликання Установчих зборів здійснювати виконавчо-розпорядчі функції. Так як повноваження Тимчасового уряду не були визначені, він фактично став і законодавчим органом країни. 2 березня 1917 р. Микола II підписав Маніфест про зречення від престолу на користь свого брата Михайла, який не наважився прийняти російську імператорську корону. З самодержавством в Росії було покінчено.

Уже в ході загального політичного страйку робітники Петрограда з досвіду революції 1905-1907 рр. приступили до створення революційної влади у формі Рад робітничих депутатів. 27 лютого відбулися вибори в Петроградську Раду, яка невдовзі об’єдналася з Радою солдатських депутатів. Під тиском мас Ради діяли як революційна влада. Петроградська Рада видала Наказ № 1, який підпорядкував Петроградський військовий гарнізон керівництву Петроградської Ради і облишив офіцерів і Думський комітет можливості використовувати армію для придушення революції.

Таким чином, в Петрограді встановилося двовладдя: Тимчасовий уряд, у якого спочатку не було влади, і Рада робітничих і солдатських депутатів, яка мала реальну владу, але не мала чіткої програми дій. Поступово реальна влада стала переходити до Тимчасового уряду, що в більшості пояснювалося поведінкою керівництва Рад. Закінчилося двовладдя як нестійка рівновага сил між Тимчасовим урядом і Петроградською Радою 3 липня 1917 р., коли військами Тимчасового уряду була розстрілена демонстрація під радянськими гаслами.


Статистика
2  
Всього матеріалів 4336
0  
Всього коментарів 8
1  
Користувачів 59
Наші партнери
Оновлення new
  • Наслідки відводу суду (судді)
  • У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який здійснюється
  • Порядок вирішення заявленого відводу та самовідводу
  • Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд,
  • Заяви про самовідводи та відводи
  • З нижче наведених підстав суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов’язані заявити самовідвід або може бути заявлено
  • Підстави для відводу (самовідводу) секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача
  • Секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі у розгляді справи та підлягають відводу (самовідводу) з підстав:
  • Недопустимість повторної участі судді в розгляді справи
  • Варто почати з того, що заборона повторної участі судді в розгляді тієї самої справи забезпечує неможливість розгляду справи тим самим судом двічі.
Інформація
Голосування
Оцініть сайт