Лютнева буржуазно-демократична революція. Двовладдя, його суть


Лютнева буржуазно-демократична революція. Двовладдя, його суть


У лютому 1917 р. в Петрограді та інших великих містах почалися масові страйки і голодні бунти. Дізнавшись про це, цар наказав командувачу Петроградським військовим округом силою припинити безлади. У цьому розпорядженні імператора, яке, по суті, спровокувало подальші події Лютневої революціі, проявилося повне нерозуміння ним і його найближчими радниками реальної ситуації в країні. 27 лютого 1917 р. солдати відмовилися стріляти в маніфестацію голодних жінок, і армія перейшла на бік народу. До вечора цього дня весь Петроградський гарнізон повстав, міністри та інші сановники розбіглися і поховалися, Російська монархія з її величезним бюрократичним апаратом і 12-мільйонною армією розвалилася в один день.

27 лютого 1917 р. на засіданні Думи був створений Тимчасовий комітет Державної Думи, а 2 березня утворено Тимчасовий уряд, який мав до скликання Установчих зборів здійснювати виконавчо-розпорядчі функції. Так як повноваження Тимчасового уряду не були визначені, він фактично став і законодавчим органом країни. 2 березня 1917 р. Микола II підписав Маніфест про зречення від престолу на користь свого брата Михайла, який не наважився прийняти російську імператорську корону. З самодержавством в Росії було покінчено.

Уже в ході загального політичного страйку робітники Петрограда з досвіду революції 1905-1907 рр. приступили до створення революційної влади у формі Рад робітничих депутатів. 27 лютого відбулися вибори в Петроградську Раду, яка невдовзі об’єдналася з Радою солдатських депутатів. Під тиском мас Ради діяли як революційна влада. Петроградська Рада видала Наказ № 1, який підпорядкував Петроградський військовий гарнізон керівництву Петроградської Ради і облишив офіцерів і Думський комітет можливості використовувати армію для придушення революції.

Таким чином, в Петрограді встановилося двовладдя: Тимчасовий уряд, у якого спочатку не було влади, і Рада робітничих і солдатських депутатів, яка мала реальну владу, але не мала чіткої програми дій. Поступово реальна влада стала переходити до Тимчасового уряду, що в більшості пояснювалося поведінкою керівництва Рад. Закінчилося двовладдя як нестійка рівновага сил між Тимчасовим урядом і Петроградською Радою 3 липня 1917 р., коли військами Тимчасового уряду була розстрілена демонстрація під радянськими гаслами.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Якою мовою Ви розмовляєте ?