Огляд і перегляд товарів, транспортних засобів, ручної поклажі і багажу


Огляд і перегляд товарів, транспортних засобів, ручної поклажі і багажу


Метою митного огляду є контроль за належним обладнанням транспортного засобу, виявлення зовнішніх ознак наявності прихованих схованок, визначення способу здійснення огляду, цілісність засобів ідентифікації і т.п. Огляд припускає перевірку, огляд зовнішнього вигляду вантажів, предметів, транспортних засобів без розкриття упакування, тари, без порушення цілісності товарів. Відповідно до ст. 55 МКУ з метою перевірки законності переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів митний орган має право на проведення огляду цих ТЗ і товарів.

Переогляд транспортних засобів, товарів провадиться за рішенням керівника митного органу або його заступника при наявності підстав вважати, що переміщуються товари через митний кордон України з порушенням норм МКУ та інших законів з питань митної справи (ч. 2 ст. 55 МКУ). Огляд і переогляд здійснюються тільки в присутності особи, яка переміщу товари і транспортні засоби через митний кордон України, чи зберігає їх під митним контролем (ч. 3 ст. 55 МКУ). Положення небезспірне з огляду на можливість ситуації коли немає змоги провести огляд у присутності суб’єкта переміщення. Розробниками МКУ пропозиція видалась слушною. Проте постає питання з понятими.

Процедурі огляду та переогляду переміщуваних через митний кордон України ручної поклажі й багажу присвячено ст. 56 МКУ.

Догляду та передогляду можуть бути піддані предмети, щодо яких є підстави вважати, що вони:

а) підлягають санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю;

б) підлягають обліку чи обкладенню митом;

в) заборонені чи обмеженні для переміщення.

Обов’язково митний огляд товарів і транспортних засобів здійснюється відносно товарів, що підлягають оподаткуванню; заявлених у товаросупровідних документах як різного виду безалкогольні напої, продукти харчування, тютюн, скло, взуття й інші товари, близькі по найменуванню до підакцизних товарів; відносно осіб, що раніше допустили порушення митної процедури внутрішнього транзиту; відносно товарів, що перевозяться власним транспортом фізичних осіб.

Огляд здійснюється шляхом розкриття тари й упаковки товарів, установлення їхнього найменування, підрахунку кількості, а при необхідності і якості товару, шляхом перевірки всіх місць, порожнин і конструктивних особливостей у транспортних засобах і предметах, з метою виявлення схованок, сховищ, у яких можуть бути заховані предмети контрабанди. Головний принцип здійснення огляду як форми митного контролю – принцип вибірковості. Під вибірковістю митного контролю слід розуміти визначення форм та обсягів митного контролю, достатніх для забезпечення дотримання митного законодавства, інших нормативно-правових актів, в тому числі міжнародних, контроль за яким покладено на митні органи України.

Результати митного огляду оформлюються Актом митного огляду, який має бути підписаний посадовою особою митного органу та присутньою особою (власником товару чи предметів, або його представником).

Акт митного огляду складається в 2-х екземплярах, один з яких передається декларанту чи іншій особі, що володіє повноваженнями відносно доглянутих товарів, а інший залишається в митному органі.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Оцініть сайт