Мобільна версія
Категорія: Митне право України (Шпаргалки)


Усне опитування громадян, огляд території і приміщень – як форми митного контролю


Однією з форм митного контролю є усне опитування фізичних і посадових осіб. Так, МК України установлено, що товари і транспортні засоби підлягають декларуванню. Допускається письмова, усна форма декларування, а також декларування шляхом вчинення дій (ч.1 ст.81 МК України). Усне декларування, як правило, можливо при митному оформленні ручної поклажі і багажу пасажирів. Якщо в ручній поклажі багажі пасажирів є товари, відносно ввезення (вивезення) яких встановлені обмеження, то в цьому випадку необхідною є письмова форма декларування.

Формою митного контролю є огляд територій і приміщень складів, вільних митних зон, транспортних засобів і інших місць, де знаходяться чи можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що підлягають митному контролю. Підставою для проведення даної форми митного контролю є Митний кодекс України, а також накази Державної митної служби України.

Під митним оглядом розуміється дія митного органа, що полягає в перевірці приміщень і інших місць, де чи знаходяться можуть знаходитися товари і транспортні засоби, дослідження зовнішнього вигляду транспортного чи засобу вантажних приміщень, тари, або упакування вантажу на предмет установлення законності їхнього переміщення через кордон і виконання митних формальностей.

У місцях митного оформлення митні органи роблять огляд транспортних засобів як безпосередньо перед вивантаженням товарів і проведенням огляду, так і після вивантаження.

Метою огляду є контроль за належним обладнанням транспортного засобу, виявлення зовнішніх ознак наявності прихованих схованок, визначення способу здійснення огляду, цілісність засобів ідентифікації і т.п. Огляд припускає перевірку, огляд зовнішнього вигляду вантажів, предметів, транспортних засобів без розкриття упакування, тари, без порушення цілісності товарів.


Категорія: Митне право України (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter