Політичний процес як технологічна діяльність


Політичний процес як технологічна діяльність


Політичний процес є сукупною діяльністю всіх суб'єктів політики, за допомогою якої відбувається формування, розвиток і функціонування політичної системи суспільства в певних тимчасових і просторових межах.

Основними компонентами політичного процесу є суб'єкти політики (соціальні та інституційні), динаміка політичних відносин, політична поведінка і політична діяльність (політична участь). Зі змістовної точки зору в нього входять: інституціалізація політичних інтересів; вироблення і прийняття політичних рішень; реалізація прийнятих програм і установок.

Залежно від об'єкта застосування політичної волі політичні процеси поділяються на внутрішньополітичні і зовнішньополітичні.

Внутрішньополітичний процес протікає між суб'єктами політики ( класами, іншими соціальними групами, націями, партіями, громадськими рухами, політичними лідерами ), серцевиною діяльності яких є завоювання, утримання і використання політичної влади.

Зовнішньополітичний процес поширюється на відносини з іншими державами як мистецтво ведення міжнародних справ. У сучасних умовах зовнішньополітичний процес стає мистецтвом переговорів, досягнення розумних, взаємоприйнятних політичних компромісів.

Форми політичного процесу:

 1. революція і реформа;
 2. політична криза і політичний конфлікт;
 3. політичне рішення і політичний плюралізм;
 4. повстання, бунт, заколот, путч


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
 • Поняття злочину
 • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
 • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
 • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
 • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
 • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
 • Умови застосування видачі або передачі злочинця
 • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
 • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
 • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Чи доводилося Вам стикатися з випадками корупцiї у ВНЗ?