Суб’єкт та об’єкт влади. Джерела влади


Суб’єкт та об’єкт влади. Джерела влади


Влада — здатність певного суб'єкта підпорядковувати собі волю і поведінку іншого суб'єкта у своїх власних інтересах чи інтересах інших осіб.

Суб'єкти влади мають багаторівневий характер: її первинний рівень виражений індивідами, вторинний - політичними організаціями, суб'єкти більш високого рівня - політичні еліти і лідери.

Суб'єкт виражає свою волю щодо об'єкта через наказ, що супроводжується загрозою санкції у випадку його невиконання.

До об?єктів влади відносять усі сфери суспільного життя — економічну, духовну, соціальну, науково-технічну тощо, суспільство загалом. Народ завжди, навіть у найрозвинутіших демократіях, є об’єктом влади, – адже влада й виникає для того, щоб керувати суспільством.

Влади не може бути без підпорядкування об'єкта. Здатність до підпорядкування залежить від засобів (ресурсів) впливу, якими володіє суб'єкт, і від мотивації підпорядкування, яка може бути викликана:

- страхом за свою безпеку, страхом залишитись без певних благ;

- звичкою виконувати накази;

- відчуттям обов'язку;

- авторитетом суб'єкта влади.

Джерелом влади суб'єкта може виступати його сила, краса, багатство, авторитет. Специфічним джерелом влади виступають знання, володіння якою-небудь інформацією. Наприклад, жерці в Стародавньому Єгипті використовували знання про сонячні затемнення для зміцнення своєї влади. В минулому такою владою володіли шамани і чаклуни, сьогодні - вчені, викладачі, політики, професіонали.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4290
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 47
Наші партнери
Інформація
Голосування
Якою пошуковою системою Ви користуєтесь ?