Мобільна версія
Категорія: Теорія політичних систем (Шпаргалки)


Лобізм. Клієнтелізм. Корпоративізм


Лобізм (або представництво інтересів) – система і практика реалізації групових інтересів шляхом організованого впливу на законодавчу та адміністративну діяльність органів державної влади.

Це цілі системи контор та агентств великих монополій при органах влади. Їхня робота - у відстоюванні інтересів приватних компаній у законодавчій сфері.

Корпоративізм припускає наявність формальних організацій, іменованих корпораціями, в рамках яких представники тих чи інших форм економічної діяльності (власники, працівники, технічні фахівці і т. д.) і представники держави об'єднують свої зусилля в пошуку взаємоприйнятних рішень, які працювали б на благо нації в цілому. Такого роду корпорації виконують роль посередника між державою та її громадянами.

Патронажно-клієнтельні стосунки базуються на обміні благами між суб'єктами з неоднаковими суспільним статусом і силою впливу: сильний, або патрон, пропонує захист (протекцію) і доступ до дефіцитних ресурсів (земля, робочі місця, квартири в колишньому СРСР) клієнтові; клієнт, у свою чергу, надає підтримку чи послуги патронові (робота, виборчі голоси).


Категорія: Теорія політичних систем (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter