Поиск по сайту

62. Ісламізм, екстремізм та тероризм на Ближньому Сході


Ісламізм, екстремізм та тероризм на Ближньому Сході: тлумачення понять та їх використання у геополітиці. 

(Хамас, Фатх, Хезболлах - втілення «непрямих екстремістських дій» під час національно-визвольної війни чи терористичні угруповання)


Ісламізм - ультрафундаментальна ідеологічна течія всередині ісламу. Включає різні релігійно-ідеологічні напрямки.

Найбільш реакційним напрямом є ісламський екстремізм - радикальний напрямок ісламського фундаменталізму, який сповідує насильницькі форми політичної боротьби.

У свою чергу ісламський екстремізм підрозділяється на радикальний ісламізм (ідеологію, прикриту релігійними догмами) та ісламський тероризм – тактика насильницьких розправ з опонентами, що знаходить собі ідеологічне обгрунтування і виправдання в трактуваннях мусульманського віровчення як спрямована на захист ісламського світу проти впливу чи агресії немусульманських країн та ідеологій, особливо західного світу.

В даний час - найбільш поширена форма тероризму. Зазвичай використовується радикальними, екстремістськими ісламськими організаціями, членів таких організацій називають ісламістами або бойовиками-ісламістами.

Для виправдання цієї тактики зазвичай використовуються розпливчасті посилання на обов'язок вести джихад, хоча багатьма мусульманськими богословами і релігієзнавцями ставиться під сумнів трактування цього обов'язку як потреби у фізичних розправах.

Ісламісти борються за утвердження ісламу в якості панівної в світі релігії. Виступають в якості лідерів знедолених, об'єднаних ворожістю до Заходу і його «деградуючої» культури.

ХАМАС - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія.

ХАМАС визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії.

14 грудня 1987, в день створення організації ХАМАС, його засновник шейх Ахмед Ясін проголосив, що «Будь-якого єврея можна вважати військовим поселенцем, і наш обов'язок - убити його», і що «Звільнення всієї Палестини від моря і до Йордану - наша стратегічна мета , і немає мети більш святої і важливою». Згідно ідеології «ХАМАС», будь-який сіоніст вважається ворогом; звільнення всієї Палестини від сіоністів - свята мета. У хартії ХАМАС було записано: «Скинемо Ізраїль в море».

«Рух за національне визволення Палестини» - більш відомий як Фатх - палестинська воєнізована організація і політична партія; одна з провідних партій Палестинської автономії.

До 1988 року, коли вона офіційно відмовилася від терактів проти мирних громадян, визнавалася терористичною організацією в Ізраїлі та США. Продовжує контролювати ряд воєнізованих організацій, що здійснювали теракти проти ізраїльських громадян після формальної відмови ФАТХ від політики терактів в 1988 році.

Хезболлах - воєнізована ліванська шиїтська організація і політична партія, яка виступає за створення в Лівані ісламської держави за зразком Ірану. Визнана терористичною організацією в Канаді, США, Ізраїлі та Єгипті, в країнах Перської затоки, а також частково в ЄС, Австралії та Великобританії. Користується фінансовою і військовою підтримкою Ірану та Сирії.

У своєму маніфесті 1985 організація оголосила трьома своїми основними цілями: «видворення будь-яких колоніальних установ з Лівану», «приведення фалангістів до відповіді за їхні злочини», і встановлення в країні ісламського режиму.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4382
0  
Всього коментарів 22
2  
Користувачів 734
Наши партнеры
Обновления new
  • Представление доказательств в гражданском процессе
  • Стороны и другие участники дела подают доказательства по делу непосредственно в суд. Истец  лица, которым законом предоставлено право обращаться в
  • Основания освобождения от доказывания в гражданском процессе
  • Обстоятельства, которые признаются участниками дела, не подлежат доказыванию, если суд не имеет обоснованного сомнения в достоверности этих
  • Обязанность доказывания и представления доказательств в гражданском процессе
  • Каждая сторона должна доказать те обстоятельства, на которые она ссылается как на основание своих требований или возражений, кроме случаев,
  • Достаточность доказательств в гражданском процессе
  • Достаточны доказательства, в своей совокупности позволяют сделать вывод о наличии или отсутствии обстоятельств дела, входящие в предмет доказывания.
  • Допустимость доказательств в гражданском процессе
  • В Конституции Украины содержатся определенные нормы, гарантирующие получение доказательств с соблюдением законодательства Украины. Так, статья 31
Информация