Державно-правові конфлікти виникають на державному рівні, серед органів державної влади. Вони тісно пов’язані з політичними конфліктами, оскільки сферою їх прояву є політична система суспільства, але на відміну від останніх вони сконцентровані у ядрі цієї системи – державі.
На сьогоднішній момент існує два напрями вивчення конфліктності у державно-правовій сфері. Прихильники першого вважають, що державно-правові (конституційні) конфлікти мають бути розглянуті як юридичні конфлікти, а отже, і досліджуватись у межах такої галузі конфліктології, як юридична конфліктологія. Інші дослідники пропонують аналізувати такі конфліктні протистояння в межах політичної конфліктології, зважаючи на те, що державно-правові конфлікти є особливим типом саме політичних конфліктів.
Державно-правовий конфлікт – конфліктні протистояння, які виникають з приводу здобуття, реалізації та збереження у своїх руках публічної влади.
Серед основних і поширених видів державно-правових конфліктів слід назвати конфлікт між гілками влади, між республіканськими і місцевими владними структурами, конфлікти у парламентській діяльності.
Наявність державно-правових конфліктів зумовлена низкою загально соціальних і юридичних чинників: