Поиск по сайту

Умови та передумови мирного врегулювання політичного конфлікту


Умови та передумови мирного врегулювання політичного конфлікту


Одна з основних причин - загроза взаємного знищення. Ця загроза може бути настільки сильною, що сторони вимушені взагалі відмовлятися від застосування сили або використання певних видів озброєнь. Класичним прикладом тут служить ядерне протистояння між Сходом і Заходом в період "холодної війни". Концепція "ядерного стримування", згідно з якою наявність ядерної зброї і можливість її вiдповiдi застосування є стримуючим фактором для потенційного агресора і тим самим веде до запобігання світової війни, добре відображає ситуацію, коли сторони намагаються уникати застосування ядерної зброї, наскільки б гострими і напруженими не були відносини між ними.

Друга причина, по якій вибирається переговорний шлях вирішення в умовах конфлікту або кризи, - наявність взаємних обмежень в односторонніх діях. Для створення таких обмежень сторони застосовують загрози взаємних покарань, які, хоча і не доводять до повного знищення один одного, але можуть завдати значного економічного чи політичного збитку. У цьому випадку велика ймовірність того, що втрати при збройній боротьбі перевищать отримані вигоди.

Чітка силова асиметрія сторін. У цих умовах виграш однієї зі сторін очевидний. Слабка сторона усвідомлює, що програш неминучий, і прагне до припинення збройної боротьби і до капітуляції виходячи з того, що в іншому випадку вона виявиться в гіршому положенні. При цьому у неї повинні бути досить надійні гарантії того, що капітуляція для неї буде більш вигідною, ніж продовження боротьби.

Друга ситуація, передбачає рівність сил учасників, коли жоден з них не може перемогти іншого. Ситуація виявляється тупиковою. Нерідко вона виникає після виснажливої і довгої боротьби. У розпал бойових дій, коли її результат ще неочевидний, обидві сторони в надії на власну перемогу навряд чи складуть зброю.

Якщо все ж стає зрозумілим, що перемога у збройному конфлікті неможлива, то виникає проблема, коли і як перейти до мирного врегулювання. Важко першому починати переговори про мир при збройному конфлікті або про зниження напруженості в кризовій ситуації. Важливим моментом для кожного учасника є можливість "зберегти своє обличчя", вийти з конфлікту з гідністю.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4382
0  
Всього коментарів 19
0  
Користувачів 386
Наши партнеры
Обновления new
  • Представление доказательств в гражданском процессе
  • Стороны и другие участники дела подают доказательства по делу непосредственно в суд. Истец  лица, которым законом предоставлено право обращаться в
  • Основания освобождения от доказывания в гражданском процессе
  • Обстоятельства, которые признаются участниками дела, не подлежат доказыванию, если суд не имеет обоснованного сомнения в достоверности этих
  • Обязанность доказывания и представления доказательств в гражданском процессе
  • Каждая сторона должна доказать те обстоятельства, на которые она ссылается как на основание своих требований или возражений, кроме случаев,
  • Достаточность доказательств в гражданском процессе
  • Достаточны доказательства, в своей совокупности позволяют сделать вывод о наличии или отсутствии обстоятельств дела, входящие в предмет доказывания.
  • Допустимость доказательств в гражданском процессе
  • В Конституции Украины содержатся определенные нормы, гарантирующие получение доказательств с соблюдением законодательства Украины. Так, статья 31
Информация
Голосование
Ваш регіон ?