Пошук по сайту

6. Вестфальська система


Вестфальська система


Геополітична епоха, початок якої поклала Вестфальська система міжнародних відносин, відображала нові - у порівнянні з середньовіччям реалії. Великі географічні відкриття не тільки змінили уявлення європейців про світ, а й перетворили європейську історію у світову: з'являються колонії і починається боротьба за поділ світу.

У результаті Реформації і особливо Тридцятилітньої війни, яка політично закріпила підсумки релігійних реформ, відбувся фактичний розпад Священної Римської імперії і почався процес формування національних держав. Ті, хто досяг успіху на цьому Франція, Англія, Іспанія, Швеція, і стали головними центрами сили в Європі. Виникаючі національні держави стверджували новий принцип кордонів, які починали проводитися на природно-географічному і мовній ознак. У зовнішній політиці на зміну династичному принципом поступово приходить національно-державний.

Ці принципи сформували глобальне геополітичне поле, в рамках якого проходила боротьба головних центрів сили протягом 150 років - до тих пір, поки усталена система світової політики не була підірвана Французькою революцією. У рамках цього поля, звичайно, безперестанку відбувалися різні зміни, але всі вони носили внутрішньосистемний характер.

Так, з плином часу зміцнили свої позиції Англія і Франція. Поступово перші колоніальні держави з’являються в Іспанії та Португалії. Повільно, але вірно посилювалася Пруссія, що добилася до кінця XVII століття істотної ролі у світовій політиці. Шматована внутрішніми протиріччями, згасла Польща. Нарешті, до кінця XVIII століття найважливішим центром сили і повноправною світовою державою стала Росія.

Тим часом, до XVII сторіччя в Європі сформувалася і зміцніла нова соціальна сила - буржуазія, яка почала висувати свої претензії на владу. Французька революція підірвала соціальний порядок у найбільшій європейській державі, а разом з нею і весь колишній світоустрій. Франція, ведена Наполеоном Бонапартом, спробувала встановити світову гегемонію.

З геополітичної точки зору, Наполеон застосував дві методики досягнення своєї мети. Спочатку він спробував позбавити Англію, яку бачив в якості свого головного противника, панування на морях. Остаточно задум Наполеона перетворити Францію в ядро ??океанського геополітичного блоку був похований після поразки французького флоту в Трафальгарській морській битві 21 жовтня 1805.

Ця невдача змусила Наполеона поміняти стратегію і зробити спробу утвердиться в Європі в якості ведучої континентальної держави і, спираючись на панування над територією суші, задушити Англію блокадою. На це була спрямована вся система спеціальних військових, економічних і політичних заходів Франції в 1804-1814 роках. Тут, Наполеон зіткнувся з Росією і програв остаточно.

Це кардинально змінило розстановку світових сил. Наступ епохи нових міжнародних відносин стало невідворотною реальністю.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4382
0  
Всього коментарів 19
2  
Користувачів 389
Наші партнери
Оновлення new
  • Подання доказів у цивільному процесі
  • Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в
  • Підстави звільнення від доказування у цивільному процесі
  • Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або
  • Обов’язок доказування і подання доказів у цивільному процесі
  • Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК
  • Достатність доказів у цивільному процесі
  • Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета
  • Допустимість доказів у цивільному процесі
  • У Конституції України містяться певні норми, що гарантують отримання доказів з дотриманням законодавства України. Так, стаття 31 Конституції
Інформація
Голосування
Чи подобається Вам новий дизайн ?