Мобільна версія
Категорія: Геополітика (Шпаргалки)


Загальні інструменти зовнішньої політики та політики безпеки ЄС: реальність та геополітичні проекти


Маастрихтський договір 1993 р. вперше ввів поняття трьох опор ЄС. Другою опорою є формування Спільної зовнішньої політики і політики безпеки, в договорі проголошуються такі принципи:

захист спільних цінностей відповідно до Статуту ООН;

посилення безпеки ЄС;

збереження миру і міжнародної безпеки;

підвищення одноосібної ролі ЄС у визначенні єдиної зовнішньої політики;

створення Підрозділів з планування нової політики і ранньому попередженню з метою аналізу міжнародних подій та вироблення рішень;

введення посади Верховного представника з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки.

СЗППБ стала новим напрямком діяльності ЄС, що розвиває досвід «європейського політичного співробітництва» і передбачають узгодження і здійснення країнами ЄС спільних зовнішньополітичних дій на основі одноголосно прийнятих рішень.

Амстердамський договір (1997 р.) реформував СЗППБ з метою підвищення ефективності її функціонування. Були передбачені такі інституційні новації: - «Загальна Стратегія», можливість «конструктивного утримання» від участі у зовнішньополітичних акціях, посаду Верховного Представника з СЗППБ і додатковий апарат зовнішньополітичного планування у складі Генерального Секретаріату Ради ЄС, а також положення про поступове включення Західноєвропейського союзу і підлеглих йому органів в загальну систему інститутів ЄС.Категорія: Геополітика (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter