17. Геополітика як геометодологія в працях А. Грабовські, М. Зам’ятіна


Геополітика як геометодологія в працях А. Грабовські, М. Зам’ятіна


Адольф Грабовскі - сучасник і соратник К. Хаусхофера, один із засновників німецької геополітичної школи.

Грабовскі в 1928 р. говорив про геополітику як «метод». У 1930 р. він характеризував її як «науку». А в 1933 р. він категорично стверджує, що «геополітика є методом, а не наукою».

Після війни Грабовскі, поряд з А. Хаусхофером, зробив внесок у переосмислення багатьох положень геополітики і повернення її в академічні рамки. У своїй книзі «Простір, держава та історія», що має програмний підзаголовок «Основи геополітики», він намагається довести, що введення соціального аспекту перетворює геополітику у фундаментальну науку.

У своєму дослідженні Грабовскі виходить насамперед з того, що сучасна геополітика, на відміну від нацистської, є «методом історичного пізнання». Причому в сукупність шляхів пізнання історії входять, на його думку, «як ідеї, так і економіка; як простір, так і клімат і народ; як історичний поділ, так і правова система ...». Однак в якості головного об'єкта геополітичного дослідження Грабовскі виділяє з цього визначення «простір», соціологічний аналіз якого включає в себе всі компоненти даного методу. З «просторової» точки зору повинні розглядатися державний устрій, його внутрішня і зовнішня політика, етнографія, людська психологія, свідомість і т.д.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 21
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Оцініть сайт