62. Ісламізм, екстремізм та тероризм на Ближньому Сході


Ісламізм, екстремізм та тероризм на Ближньому Сході: тлумачення понять та їх використання у геополітиці. 

(Хамас, Фатх, Хезболлах - втілення «непрямих екстремістських дій» під час національно-визвольної війни чи терористичні угруповання)


Ісламізм - ультрафундаментальна ідеологічна течія всередині ісламу. Включає різні релігійно-ідеологічні напрямки.

Найбільш реакційним напрямом є ісламський екстремізм - радикальний напрямок ісламського фундаменталізму, який сповідує насильницькі форми політичної боротьби.

У свою чергу ісламський екстремізм підрозділяється на радикальний ісламізм (ідеологію, прикриту релігійними догмами) та ісламський тероризм – тактика насильницьких розправ з опонентами, що знаходить собі ідеологічне обгрунтування і виправдання в трактуваннях мусульманського віровчення як спрямована на захист ісламського світу проти впливу чи агресії немусульманських країн та ідеологій, особливо західного світу.

В даний час - найбільш поширена форма тероризму. Зазвичай використовується радикальними, екстремістськими ісламськими організаціями, членів таких організацій називають ісламістами або бойовиками-ісламістами.

Для виправдання цієї тактики зазвичай використовуються розпливчасті посилання на обов'язок вести джихад, хоча багатьма мусульманськими богословами і релігієзнавцями ставиться під сумнів трактування цього обов'язку як потреби у фізичних розправах.

Ісламісти борються за утвердження ісламу в якості панівної в світі релігії. Виступають в якості лідерів знедолених, об'єднаних ворожістю до Заходу і його «деградуючої» культури.

ХАМАС - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія.

ХАМАС визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії.

14 грудня 1987, в день створення організації ХАМАС, його засновник шейх Ахмед Ясін проголосив, що «Будь-якого єврея можна вважати військовим поселенцем, і наш обов'язок - убити його», і що «Звільнення всієї Палестини від моря і до Йордану - наша стратегічна мета , і немає мети більш святої і важливою». Згідно ідеології «ХАМАС», будь-який сіоніст вважається ворогом; звільнення всієї Палестини від сіоністів - свята мета. У хартії ХАМАС було записано: «Скинемо Ізраїль в море».

«Рух за національне визволення Палестини» - більш відомий як Фатх - палестинська воєнізована організація і політична партія; одна з провідних партій Палестинської автономії.

До 1988 року, коли вона офіційно відмовилася від терактів проти мирних громадян, визнавалася терористичною організацією в Ізраїлі та США. Продовжує контролювати ряд воєнізованих організацій, що здійснювали теракти проти ізраїльських громадян після формальної відмови ФАТХ від політики терактів в 1988 році.

Хезболлах - воєнізована ліванська шиїтська організація і політична партія, яка виступає за створення в Лівані ісламської держави за зразком Ірану. Визнана терористичною організацією в Канаді, США, Ізраїлі та Єгипті, в країнах Перської затоки, а також частково в ЄС, Австралії та Великобританії. Користується фінансовою і військовою підтримкою Ірану та Сирії.

У своєму маніфесті 1985 організація оголосила трьома своїми основними цілями: «видворення будь-яких колоніальних установ з Лівану», «приведення фалангістів до відповіді за їхні злочини», і встановлення в країні ісламського режиму.


Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter
Статистика
0  
Всього матеріалів 4271
0  
Всього коментарів 1
0  
Користувачів 24
Оновлення new
  • Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених іноземцями або особами без громадянства за межами України
  • Іноземці або особи без громадянства, що не проживають постійно в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають в Україні відповідальності за
  • Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених громадянами України або особами без громадянства за межами України
  • Громадяни України та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають кримінальній
  • Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених на території України
  • Особи, які вчинили злочини на території України, підлягають кримінальній відповідальності за КК України.  Злочин визнається вчиненим на території
  • Зворотна дія закону про кримінальну відповідальність у часі
  • Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище
  • Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі
  • Закон про кримінальну відповідальність набирає чинності через 10 (десять) днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим
Наші партнери
Інформація
Голосування
Якою пошуковою системою Ви користуєтесь ?