Мобільна версія
Категорія: Конституційне право (Шпаргалки)


Особливості методу конституційного регулювання


Метод конституційного права, або метод конституційно-правового регулювання – сукупність специфічних прийомів, способів і засобів впливу на учасників конст.-правових відносин.

Метод конституційно-правового регулювання є похідним від методу правового регулювання як способу впливу юридичних норм на суспільні відносини. Йому властиві ті самі загальні ознаки, що й методу правового регулювання загалом.

Він стосується тільки юридичних норм; забезпечує єдність правового регулювання; гарантується у необхідних випадках засобами державного примусу; є одним з основних критеріїв поділу норм права на галузі.

Водночас методу конституційного права властиві й спеціальні ознаки, що дозволяють розмежовувати цю галузь національного права з іншими: регулює найважливіші політичні, економічні, соціальні, культурні та інші, суспільні відносини; обумовлений функціями конституційного права; має, здебільшого, імперативний характер; представлений сукупністю різноманітних способів спеціального впливу на конституційно-правові відносини тощо.


Категорія: Конституційне право (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter