Виникнення організацій. Побудова організацій


Виникнення організацій


Організація як форма соціальної спільності присутня кругом. Люди працюють в організаціях різного типу, живуть в організованих поселеннях, купують все, що потрібно для життя в основному в торгових організаціях, вчаться, відпочивають, народжуються, відправляються на кладовища - все це відбувається в організаціях або через них.

Організації — це великі групи людей, створені для того, аби щось робити — заробляти гроші, виховувати дітей, вести війну, або виробляти товари. Соціальними організаціями є: підприємства, школи, ресторани, банки, контори тощо (соціальні організації ще називають формальними групами). Організація створюється саме для організації роботи певної групи людей, спрямованої на виконання певного комплексу суспільно значимих завдань.

1. Причина виникнення організацій полягає у потребі координації діяльності людей у виробничому процесі.

2. Причиною виникнення організації є прагнення об'єднати у групу індивідів для ефективніших комунікацій.

 

 


Побудова організацій


В побудові організацій можна виділити два основних аспекти, дві основні теорії.

Перша, суть якої полягає в тому що, організація будується і керується групою осіб, не визнаючи лідера. Її діяльність починається з групи осіб, яка з часом збільшується.

Друга, відповідно протилежна, акцентує увагу на особі лідера навколо якого гуртується маса, та ідеями якого вона керується.

На своїх первинних засадах організація дійсно будується групою осіб з спільними ідеями та позиціями. Потім же, коли ця група осіб розширюється кількісно, територіально і відповідно якісно, виникає потреба в лідері. З цього моменту використовується друга теорія. Лідер стає носієм ідеї та принципів організації, а навколо нього гуртуються нові члени організації. Але лідер прямо залежить від первинної основи організації, від групи людей які були на засновницьких позиціях у організації. Найчастіше лідер і є однією з цих осіб.

Отже організація не є груповою чи лідерською (перша і друга теорії), вона існує використовуючи і функціонуючи, групові та лідерські засади.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 21
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Звідки Ви дізнались про сайт ?