Мобільна версія
Категорія: Теорія політичного конфлікту (Шпаргалки)


Типи рішень та угод підчас врегулювання політичного конфлікту


Виділяють три основних типи угод залежно від того, наскільки повно вирішуються в цих угодах протиріччя учасників конфлікту на основі досягнених ними домовленостей:

  • угода про перемир'я;
  • угода щодо врегулювання конфлікту;
  • угода про вирішення конфлікту.

Угода про перемир'я означає припинення на якийсь час збройних зіткнень. Практично перемир'я не торкається протиріччя, що лежать в основі конфлікту, але дозволяє на якийсь час зупинити насильство. В одних випадках до перемир'я може примушувати третя сторона, погрожуючи застосуванням санкцій, нанесенням бомбових ударів і т д., якщо ворожі дії не будуть припинені. В інших випадках учасники конфлікту можуть самі йти на перемир'я з розрахунку на те, що надалі вони почнуть переговори про врегулювання проблеми або просто отримають перепочинок.

Угода, заснована на врегулюванні конфлікту, має на увазі знаходження рішення шляхом пов'язання інтересів і цілей сторін і тим самим зниження гостроти протиріч. Така угода є, як правило, результатом переговорів.

Угода, заснована на вирішенні конфлікту, припускає, що учасники повністю вирішують існуючі між ними протиріччя і переводять свої відносини на принципово інший рівень.

Досягнення угод можливо на основі рішень трьох типів:

  • знаходження принципово нового рішення, "що знімає" протиріччя сторін;
  • серединного рішення, заснованого на ув'язці інтересів і компромісах;
  • асиметричного рішення, яке передбачає в значній мірі задоволення інтересів одного учасника конфлікту та ігнорування більшості інтересів і цілей іншого.


Категорія: Теорія політичного конфлікту (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter