Реклама від Yandex

Реклама від Google


Категорія: Теорія політичного конфлікту (Шпаргалки)


Компроміс та консенсус як методи врегулювання політичних конфліктів


Компроміс являє собою спосіб розв'я­зання (урегулювання) політичного конфлікту, що досягаєть­ся шляхом взаємних поступок. Іноді протиборчим сторонам вдається дійти згоди на підставі угоди — якщо не за всіма, то, принаймні, за тими питаннями, які викликали протистояння. В цьому випадку мова йде про так званийдобро­вільний компроміс.

Прагнення сторін до мируможе бути викликано неможливістю досягти поставленоїмети або ж усвідомленням того, що продовження конфліктуменш вигідно, аніж його припинення. Така угода, котраукладається через обставини, що склалися, у сучасній полі­тичній науці одержала назвукомпромісу вимушеного.

Консенсус — це та­кий спосіб розв'язання політичного конфлікту, який засно­ваний на досягненні принципової згоди між основнимисуспільно-політичними силами щодо принципів політичноїорганізації, розподілу політичної влади та політичних ре­сурсів у суспільстві. Заснований на принципі врахуваннядумки як більшості, так і меншості, консенсус у сучасному світі вважається універсальним засобом попередження йрозв'язання конфліктів, зняття соціально-політичної на­пруженості в суспільстві.


Категорія: Теорія політичного конфлікту (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter