Основні джерела для вивчення історії Давньої Індії


Основні джерела для вивчення історії Давньої Індії


Веди - збірник найдавніших священних писань індуїзму на санскриті.

Вважається, що у них немає автора, і що вони були "яснопочуті" святими мудрецями далекого минулого. Основною частиною Вед є самхити - збірники мантр, до яких примикають брахмани.

Протягом багатьох століть Веди передавалися усно в віршованій формі і тільки набагато пізніше були записані. Існує чотири Веди:

Ріг-веда - «Веда гімнів»

Яджур-веда - «Веда жертовних формул»

Сама-веда - «Веда піснеспівів»

Атхарва-веда - «Веда заклинань»

У Ведах утілена міфологія аріїв, а також здобутки наукової думки давніх індійців.


Махабхарата — це комплекс епічних розповідей, новел, байок, притч, легенд,, дидактичних роздумів богословського, політичного, правового характеру, міфів, гімнів Складається з понад 100 тисяч двострокових віршів. Махабхарата — джерело багатьох сюжетів та образів, що отримали розвиток в літературах народів Південної та Південно-Східної Азії. Одне з небагатьох писань, творів світової літератури, котре саме про себе стверджує, що у ньому є все на світі. В сюжеті є розповідь про війну між двома претендентами на престол — нащадками Куру й синами Панду — що тривала 18 днів, загибелі Кауравів та відмові Пандавів від престолу. Але відносно невелика частина поеми присвячена цим подіям, значну частину поеми займають міфологічні, філософські та соціальні теми.

 

Рамаяна — частина індуїстського канону, що отримала своє остаточне оформлення між IV ст. до н. е. — ІІ. н. е. На відміну від Махабхарати, Рамаяна є порівняно струнким цілим з композицією та розгортанням сюжету. Індійські поетики називають міфічного автора Рамаяни — Вальмікі — «першим поетом», а саму Рамаяну — першим художнім епосом.

Епічна поема складається з 24 тисяч віршів , об'єднаних у 7 книг:

Бала-Канда

Юддга-канда

Уттара-Канда ….

В основі сюжету є історія царственого вигнанця Рами та його вірної дружини Сіти, їхнє життя в лісовому усамітненні, викрадення Сіти царем лютих духів Раваною, пошуки її Рамою, його союз із мавпячим царем, облога острова Ланка — царства Равана, бій мавп із ракшасами і єдиноборство Рами з десятиголовим Раваною, його перемога, звільнення Сіти і розлука із нею Рами.

 

Артхашастра — політико-економічний трактат Стародавньої Індії (4 століття до н. е.).

Авторство Артхашастри приписується Каутільї, міністру Чандрагупти.

Артхашастра висвітлює теорію і практику управління рабовласницькою державою, дає уявлення про деспотичне правління імператора і функції його бюрократичного апарату — міністрів, радників, управителів провінцій та ін. чиновників.

Артхашастра описує звичаї, судову систему і закони, дипломатію, воєнне мистецтво і науки, з яких основною вважає науку державного управління. Значне місце Артхашастрі приділяє землеробству, ремеслу, торгівлі тощо.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Звідки Ви дізнались про сайт ?