Скинення плантагенетів


Скинення плантагенетів


Річард II  останній з династії Плантагенетів, онук короля Едуарда III, син Едуарда Чорного принца.

Річард народився у Бордо — його батько воював у Франції у Столітній війні. Коли Чорний принц помер 1376 р., ще за життя Едуарда III, малолітній Річард отримав титул Принца Уельського, та ще через рік успадкував трон свого діда.

У 1381 р. почалось Селянське повстання, і Річард у 14-літньому віці взяв участь у переговорах з повстанцями.

У 1399 р. Річард оголосив про конфіскацію спадщини свого дядька, герцога Ланкастерського Джона Гонта, у його сина Генріха Болингброка, за рік до того відправленого у вигнання за виступ проти короля. У травні 1399, скориставшись відплиттям Річарда до Ірландії для приборкання непокірних феодалів, Генріх Болингброк, двоюрідний брат Річарда, повернулося у Англію і скинув його, ставши королем Генріхом IV (1399-1413). Річарда змусили відмовитися від корони та парламент підтвердив його скинення і визнав монархом Генріха IV - як за правом завоювання, так і для "реформування королівства".

Колишній король опинився у темниці в замку Понтефракт, де помер приблизно 14 лютого 1400 р. при нез'ясованих обставинах. За одними даними його уморили голодом. Річард був похований у замку Ленглі, тільки після смерті Генріха IV в 1413 новий король, Генріх V, велів перенести його останки в Вестмінстерське абатство.

Його повалення поклало край правлінню прямий галузі династії Плантагенетів.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
1  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Як часто ти відвідуєш Studies.In.Ua ?