Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Якщо заблукав у лісі

Якщо заблукав у лісі

Перш за все, якщо ви це зрозуміли, потрібно зупинитися, заспокоїтися і продумати свої дії. Загалом план дій повинен бути таким:

— згадати останню прикмету і намагатися віднайти до неї дорогу. Встановити загублений напрямок руху (по сонцю);

— якщо це не вдалося, треба згадати знайомі орієнтири: річку, просіку, дорогу. Прислухатися. Вийти до людей допоможуть звуки або запахи — працює трактор, гавкає собака, чути запах диму (рухатися треба проти вітру);

— при відсутності знайомих орієнтирів — рухатися за течією води. Струмок виведе до річки, річка — до людей;

— залізти на саме високе дерево, звідки, можливо, побачити труби, антени, дим;

— лісова дорога приведе до житла; сліди машин, як правило, приведуть до населеного пункту.

Обов’язковим є правило — перш, ніж увійти в ліс, визначити сторони горизонту. Рухаючись, уявно проведіть пряму лінію від одного видимого орієнтиру (велика сосна) до другого (галявина лісу). Без орієнтирів людина в лісі починає кружляти, так як права нога робить крок більший, ніж ліва.

Прикмети для орієнтування без карти

Тінь від високого предмета в полудень показує на північ. Таким чином, людина, що стоїть у полудень спиною до сонця, буде дивитися на північ. Мурашник, як правило, розміщений пологою стороною на південь. Мох на деревах, каміннях росте з північної сторони. Кола на пеньку дерева, що вказують на рік, розміщені нерівномірно: з південної сторони вони ширші. Просіки в лісових масивах, як правило, прокладаються в напрямку “північ-південь” або “захід-схід”.

На рис. 2.8 зображено орієнтування щодо сторін горизонту за годинником.

Якщо заблукав у лісі

Рис. 2.8. Орієнтування щодо сторін горизонту за годинником

Для походу в ліс потрібно мати аварійний запас: ніж, сірники, сіль, деякі ліки.

Варіант побудови тимчасового житла в лісі (рис. 2.9).

Якщо заблукав у лісі

Рис. 2.9. Побудова тимчасового житла в лісі

Добування і приготування їжі

Людина може прожити без їжі довго — місяці. На першому плані повинні бути вода і тепло. Голодуючи, потрібно, якщо можливо, більше пити, зокрема теплу воду, берегти тепло, менше рухатись. Виходити з голодування потрібно дуже обережно. Якщо після голодування одразу багато їсти, людина може загинути. Невеликий запас продуктів харчування треба розподілити на порції і водночас використовувати все, що дає місцева природа. На теренах України — 2000 їстівних рослин. Бажано знати рослинний світ.

Основні правила:

— не можна їсти кісточки і насіння плодів;

— не їсти рослини, які виділяють молочний сік;

— намагатися їсти тільки знайомі рослини, ягоди і гриби.

За їжу можуть слугувати шар кори молодої берези або сосни — нарізані як локшина. їстівними є листя кульбаби, кропиви, лободи, квасцю.

Є кілька способів приготування їжі (м’яса).

1. Приготування м’яса під вогнем: викопати ямку 30—40 см глибиною, вимостити її дно кропивою, свіжим листям чи мокрою тканиною. Потім покласти м’ясо, закрити травою, листям, зверху засипати шаром піску, глини 1—2 см, розпалити вогонь. Через 40 хв. м’ясо можна вживати.

2. Смаження м’яса чи птиці на “шампурах”: шампурами служать прутики з дерев.

Щодо води, то її перед вживанням потрібно кип’ятити до 10 хв. Якщо в перманганат калію (марганцівка), зробити ледь рожевий колір води і пити лише за 10—15 хв. З метою дезинфекції також можна використовувати йод. Дві чайні ложки розчину йоду на відро води з додаванням 2—3 дрібок солі. Можна пити лише за 20 хв.

Добування вогню

Добувати вогонь без сірників непросто, але є кілька способів добування вогню за допомогою підручних засобів.

Якщо є стальний дріт, то швидко перетягуючи дріт вправо-вліво під дерев’яним бруском, створюючи тертя і нагріваючи, можна запалити вогонь.

Вогонь можна добути з допомогою кременю і кресала. За кремінь використовують твердий камінь, за кресало — сокиру або іншу сталь, що є під рукою. Ударом кресала (сокири) по кременю (каменю) потрібно висікти іскру і підпалити заздалегідь підготовлену розтопку для вогнища.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+