Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Ланкастерська династія


Ланкастерська династія

Ланкастери — бічна гілка королівського роду Плантагенетів.

Засновником роду Ланкастерів є Джон Гонт — четвертий син  англійського короля Едуарда III.

1399 – 1413 Генріх IV

Генрих IV – Генріх Болингброк, син Джона Гонта, є засновником династії Ланкастерів. У 1399 року був вигнали з Англії королем Річардом II. Вичекавши, коли король залишить Англію, висадився в Йоркширу і очолив заколот феодалів Північної Англії проти Річарда II. 29 вересня 1399 року Річард II, останній із Плантагенетів, офіційно зрікся престолу на користь двоюрідного брата Генріха Болингброка, який 30 вересня 1399 року був обраний новим королем Англії. Правління Генріха IV минуло боротьби з баронськими угрупованнями: ” заколот чотирьох графів “.

1413-1422 Генріх V

Король Англії з 1413 року, син Генріха IV. Наприкінці правління батька брав участь у управлінні країною, очолював королівську раду. У 25 років обійняв престол.  Під тиском аристократії відновив Столітню війну.

1422 – 1461 Генріх VI

Король Англії з 1422 по 1461 роки, син Генріха V. Генріх VI оголосили королем Англії 9-місячному віці. У його правління почалося відкрите протистояння Ланкастерів і багатющого роду Йорків, яка завершилась війною Червоної і Білої троянди. У 1453-1454 роках король був у стані безумства. Його улюблена дружина, королева Маргарита, та друзі приховували його стан. Протектором Англії був призначений Річард Йоркський. У грудні 1454 року Генріх VI отямився. Річард і його прихильники було усунуто. У відповідь Річард видав маніфест і за зброю. Генріх VI програв Річарду бій при Сент-Олбансі, після чого знову впав у безумство. Подальшу боротьбу з Йорками очолила королева Маргарита.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
Попередній розділ
Наступний розділ