Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Перемога династії Тюдорів


Перемога династії Тюдорів

Тюдори — королівська династія в Англії в 1485-1603 pp.

Представники: Генріх VII, Генріх VIII, Едуард VI, Марія І, Єлизавета І.

Королівська династія, що правила в Англії в 1485—1603 роках. Змінила династію Йорків. Засновник — Генріх VII (король в 1485—1509).

Всі Тюдори, за винятком Марії I, проводили політику, що відповідала інтересам англійського дворянства і буржуазії XVI століття (Реформація, сприяння мореплавству, боротьба з Іспанією та інше). Влада Тюдорів мала абсолютистський характер, парламент повністю підкорявся короні. Проте вже в останні роки правління Єлизавети почалася боротьба парламенту на більші права, з розвитком капіталістичних стосунків він ставав рупором буржуазної опозиції проти королівського абсолютизму. Ця боротьба досягла особливої гостроти за часів правління наступної династії — Стюартів.

У 1485 Тюдори зайняли англійський трон, поклавши край трьохвіковому правлінню династії Плантагенетів: у 15 ст. Генріх Річмонд розбив короля Річарда III Йорка в битві при Босворті  і того ж дня оголосив себе королем Англії під ім’ям Генріха VII.

У січні 1486 року Генріх VII одружився з Єлизаветою Плантагенет, з’єднавши тим самим династії Ланкастерів та Йорків і поклавши край війні Червоної і Білої троянд. Тюдори займали престол Англії сто вісімнадцять років.

Після смерті Генріха VII англійську корону успадковували його син Генріх VIII, син Генріха VIII Едвард VI і доньки Марія I Кривава і Єлизавета I. Їх правління ознаменувалося Англійською Реформацією і розквітом англійського абсолютизму. Зі смертю бездітної Єлизавети I 24 березня 1603 династія Тюдоров припинилася — престол перейшов до шотландського короля Якова VI Стюарта.

Століття правління династії Тюдорів часто називають найкращим періодом англійської історії. Генріх VII заклав основи багатої держави і могутньої монархії. Його син, Генріх VIII, утримував дорогий і відомий своїми розкошами двір, а також відокремив англіканську церкву від Риму. Його донька Єлизавета розгромила сильну на ті часи іспанську флотилію. Проте були і негативні сторони. Генріх VIII витратив багатство, накопичене його батьком. А Єлизавета ослабила уряд, продаючи державні посади, щоб не просити гроші в парламенту.


Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+