Мобільна версія
Категорія: Паритетна демократія (Шпаргалки)


Рада Європи та ОБСЄ та їх роль у формуванні політико-правового
механізму політики рівних прав та можливостей


В Європейському регіоні діє Організація з безпеки і співробітництва в Європі. Організацією на декількох її засіданнях був прийнятий комплекс документів, що стосуються прав людини, «людського виміру» (частиною якого є гендерна рівність) у рамках панєвропейського співробітництва. Зобов’язання у відношенні прав людини, що були встановлені в рамках ОБСЄ, можна охарактеризувати, як всеосяжні і навіть «глибоко проникаючі».

Особливість зобов’язань ОБСЄ у політичному характері, що забезпечує більшу гнучкість та динамізм порівняно з юридичними зобов’язаннями. Недоліком цього є нестабільність та великий вплив політичного клімату, в якому вони приймаються. Цінність зобов’язань ОБСЄ і їх обов’язковості для держав-учасниць під час прийняття внутрішніх рішень.

Україна співпрацює з ОБСЄ ще з часів СРСР, а у 1993 р. підписала Заключний акт ОБСЄ і зараз є її учасником. А у 2013 році наша держава вперше в історії головав в ОБСЄ. Головування в ОБСЄ триває один рік. Головою Організації на той час був міністр закордонних справ України Леонід Кожара. Одним з пріоритетів головування України в ОБСЄ МЗС називав захист прав і свобод людини на просторі організації.


Категорія: Паритетна демократія (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter