Особливості технологій на інформаційному ринку


Особливості технологій на інформаційному ринку


Складність застосовуваних тут інформаційних технологій визначається тим, що держава є лише одним з агентів інформаційного ринку, що не володіє винятковими правами ні в питаннях вироблення ставлення громадськості до поставлених цілей, ні в справі формування власного іміджу в громадській думці, ні в контролі за власними повідомленнями.

Інформаційні технології ускладнюються одночасно і за рахунок виникнення масових зворотних зв'язків, в яких комунікатор і реципієнт починають мінятися місцями. Такий стан спонукає до формування інтерактивних комунікативних мереж і домінування вже не монологічних, а діалогічних інформаційних зв'язків.

Це означає, що держава, виходячи на зовнішній інформаційний ринок, має постійно вдосконалювати свої дії, враховувати особливості своїх контрагентів і стан культурного середовища, вміти адекватно і оперативно реагувати на зміну духовної ситуації.

При цьому треба враховувати, що у держави можуть мінятися її контрагенти, в якості яких можуть виступати громадська думка (коли уряд, наприклад, ставить завдання проінформувати громадськість про своє ставлення до тієї чи іншої соціальної проблеми); управлінські структури (при розподілі необхідних для держустанов ресурсів, призначенні керівників); той і інший контрагенти одночасно (наприклад, при необхідності мобілізації населення для вирішення конкретної суспільної проблеми); закордонна громадська думка; міжнародні організації і т.д.

Однак при будь-якому з варіантів держава, виробляючи свої інформаційні технології, кожен раз повинна відшукувати найбільш ефективні способи поширення інформації, в тому числі і відповідні технічні засоби, конкурувати з інформаційними потоками, спеціально організованими, наприклад опозицією, для зниження ефективності її рішень, вести боротьбу за збереження своїх переваг у політичному рекламуванні, сприяти поширенню спеціалізованої інформації. Однак якщо обрана лінія інформаційної поведінки буде постійно обмежуватись з міркувань безпеки інформованості населення, то це може нести в собі загрозу демократії.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Чого бракує сайту ?