Згідно із канадським вченим Леслі Палом, поняття Public policy, розглядається як компромісний варіант між державноюі публічною сферами і його краще перекладати як суспільна політика, тобто політика, що проводиться в суспільстві і для суспільства.
Поняття «суспільна політика» підкреслює важливість, що вона проводиться в суспільстві, для суспільства і в умовах розбудови громадянського суспільства.
На користь терміна суспільна можна віднести той факт, що держава є лише одним із акторів політики (поряд з іншими: місцевим самоврядуванням, інститутом громадянського суспільства тощо), причому вона не завжди відіграє головну роль. Адже політика є суспільною, але не тотожною державній, хоча вона й передбачає використання владних повноважень, але посадовці – не монопольні учасники і не обов’язково ключові гравці політики.
Щодо публічності політики, то це є дуже важливою і невід’ємною її характеристикою, оскільки вона обґрунтовує принципи відкритості і прозорості вироблення політики та передбачає співпрацю широких верств громадськості, експертів, науковців, недержавних організацій у дискусіях, що передують ухваленню рішень (чи співрішень). У будь-якому випадку суспільна/державна політика має бути публічною.
«Public policy», яке часто також інтерпретується як політика держави та інших публічних політичних організацій по задоволенню потреб населення. У силу сказаного поняття «public policy» висловлює не тільки зміст державної політики, а й політико-управлінську діяльність численних інститутів і органів політичної системи суспільства в цілому.
Суспільна політика – це курс дій (або утримання від дій – бездія), обраний органами влади для розв’язання певної суспільної проблеми або сукупності взаємно пов’язаних проблем, що ґрунтується на суспільних цінностях і впливає на життя суспільства
На думку В. Тертички, термін «суспільна політика» – підкреслює, що вона проводиться в суспільстві, для суспільства і в умовах розбудови громадянського суспільства.