Організаційна патологія


Організаційна патологія


Організаційна патологія - стійке порушення оптимального функціонування і розвитку організації, нездатність її елементів виконувати задані функції.

- Панування структури над функцією. Нерідко зростання організації призводить до утворення все нових і нових підрозділів. Структура організації стає все більш складною, узгодження дій і процесів між підрозділами стають більш скрутним, які вимагають більше часу

- Автократія підрозділів. Мається на увазі замкнутість відділів, служб і підрозділів організації на власних потребах і завданнях, заглибленість діяльності в спектрі внутрішніх проблем. При цьому відбувається істотне ослаблення взаємодії з іншими службами, відділами та компанією в цілому.

- Бюрократія. Тут мається на увазі патологія, при якій спектр можливих рішень, які приймає співробітник, надзвичайно звужується. Повноваження приватизуються іншими посадами з метою самоствердження, підвищення статусу чи іншої користі. Небезпека бюрократизації полягає в її контролі над процедурами, технікою обліку, методикою збору та обробки даних. Інформація використовується з метою маніпулювання та ведення внутрішньої політики війни в боротьбі за організаційні ресурси.

- Некерованість. Керованість - одна з найважливіших цінностей організації. Але в реальності домогтися стовідсоткової керованості неможливо, тому та чи інша ступінь некерованості завжди присутня.

 

 


Активна соціологія


Активна соціологія - це соціологія реальних змін: управлінських або політичних рішень нововведень, реорганізацій і т.д.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Як часто ти відвідуєш Studies.In.Ua ?