Мобільна версія
Категорія: Соціологія (Шпаргалки)


Організаційна патологія


Організаційна патологія - стійке порушення оптимального функціонування і розвитку організації, нездатність її елементів виконувати задані функції.

- Панування структури над функцією. Нерідко зростання організації призводить до утворення все нових і нових підрозділів. Структура організації стає все більш складною, узгодження дій і процесів між підрозділами стають більш скрутним, які вимагають більше часу

- Автократія підрозділів. Мається на увазі замкнутість відділів, служб і підрозділів організації на власних потребах і завданнях, заглибленість діяльності в спектрі внутрішніх проблем. При цьому відбувається істотне ослаблення взаємодії з іншими службами, відділами та компанією в цілому.

- Бюрократія. Тут мається на увазі патологія, при якій спектр можливих рішень, які приймає співробітник, надзвичайно звужується. Повноваження приватизуються іншими посадами з метою самоствердження, підвищення статусу чи іншої користі. Небезпека бюрократизації полягає в її контролі над процедурами, технікою обліку, методикою збору та обробки даних. Інформація використовується з метою маніпулювання та ведення внутрішньої політики війни в боротьбі за організаційні ресурси.

- Некерованість. Керованість - одна з найважливіших цінностей організації. Але в реальності домогтися стовідсоткової керованості неможливо, тому та чи інша ступінь некерованості завжди присутня.

 

 


Активна соціологія


Активна соціологія - це соціологія реальних змін: управлінських або політичних рішень нововведень, реорганізацій і т.д.


Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter