Мобільна версія
Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
10.03.2015


Соціальні інститути освіти і науки


Освіта — це один з найдавніших і найважливіших інститутів суспільства.

Соціальний інститут освіти надає сталості та визначеності суспільним відносинам стосовно нагромадження та передавання знань, соціального досвіду, відтворення та розвитку культури, цілеспрямованого формування особистості, інтелектуального потен­ціалу суспільства.

Освіта служить розвитку особистості, сприяє її самореалізації. У той же час освіта має вирішальне значення для самого суспільства, забезпечуючи виконання найважливіших завдань практичного і символічного характеру.

Система освіти вносить вагомий внесок в інтеграцію суспільства. Більшість сучасних країн характеризується наявністю різних етнічних, расових, релігійних груп. Освіта може робити свій внесок у формування почуття спільності, приналежність до даного єдиного суспільства і, зберігаючи національні особливості культурної своєрідності таких груп, сприяти виробленню спільних цінностей, переваг та ідеалів в рамках культурної інтеграції.

Завдяки освіті відбувається перехід людей з одних соціальних груп до інших.

Наука (як і система освіти) є центральним соціальним інститутом у всіх сучасних суспільствах. У все більшій і більшій мірі саме існування сучасного суспільства залежить від наукового знання. Від розвитку науки залежать не тільки матеріальні умови існування суспільства, а й саме уявлення про світ.


Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter